» »

Як захистити деревинуЯк захистити деревину. Деревина, досі, є одним з найбільш поширених будівельних матеріалів. Воно й зрозуміло, адже у цього матеріалу є маса переваг. Однак, вироби з неї схильні до спалаху, гниття і атаці комах. Існує кілька способів захистити деревину.

Як захистити деревину

Сушіння деревини
Природна вологість деревини коливається від 35 до 80%. Проте, для отримання високоякісного матеріалу вологість повинна бути знижена до 6-14% (залежить від призначення деревини).
Відповідно до ГОСТ 19773-84, сушка проводиться під великою температурою в спеціальних камерах. У результаті цього не тільки досягається необхідна вологість, яка потрібна для запобігання гниття, але і гинуть комахи і мікроорганізми, що знаходяться в деревині.

Антисептування деревини
Даний метод полягає в просочуванні деревини антисептиком (речовина, що знищує мікроорганізми і комах).
Антисептування проводиться за допомогою водорозчинних, органорозчинних, масляних антисептиків і антисептичних паст.

Відповідність санітарним вимогам
Для захисту деревини від комах необхідне дотримання санітарних норм на складі лісоматеріалів. Якщо запобігти нападу комах-таки не вдалося, то слід вдатися до обробки хлороформом або розглянутому вище способу - антисептированию деревини.

Захист деревини від загоряння
Найпростіше, що можна зробити для зашиті деревини від займання - це відокремити дерев'яну частину конструкції від джерел нагрівання. Також можна покрити дерево штукатуркою, азбестовим картоном або азбестоцементними листами.
До вогнезахисним складом, якими обробляється дерево у уникнення виникнення пожежі відносяться: хлористий амоній, бура, сірчанокислий амоній, фосфорнокислий натрій і амоній.
Також, у продажу є спеціальні вогнезахисні фарби, лаки і пасти. Вони наносяться китицями або обприскуванням.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: