» »

Як видалити клей з меблівГарні меблі коштує недешево, і купується вона на тривалий термін. Тому зіпсувати такі речі якими-небудь плямами, природно, нікому не хочеться. Але що робити, якщо на поверхню стола або шафи потрапив клей, коли, наприклад, своєю творчістю займалися діти? Усунути клейкі речовини не так вже й легко, а в деяких випадках навіть неможливо. Але спробувати варто, адже залишити предмет в такому вигляді теж не можна.

Як видалити клей з меблів

Якщо клей в будинку використовують діти, попередьте їх, що з будь-якої поверхні його можна легко видалити, поки він не застиг. Тому, коли відбувається така неприємність, слід відразу ж пробувати його відчистити. У більшості випадків для цього достатньо намочити якусь ганчірочку теплою водою і швидко протерти, а потім видалити вологу.

Якщо відразу клей не прибрали, і він встиг висохнути, видалити його складніше. Насамперед, подумайте, з якою саме поверхні його необхідно прибрати - дерева, ламінату, пластику або відполірованою меблів, оскільки важливо передбачити, як реагуватиме той чи інший матеріал на ваші дії.

Якщо пролито і засох клей ПВА, з дерев'яних та пластикових поверхонь його можна видалити механічним шляхом. Акуратно подденьте утворилася плівку і зчистите.

Місце, де засох канцелярський клей, обприскуйте холодною водою і протирайте чистою серветкою до тих пір, поки не зітрете. Цей спосіб хороший для пластику, ламінованої або неушкодженою полірованої поверхні, але для нелакованого дерев'яного шпону не підходить.

Забруднення від скотчу або наклейки спробуйте спочатку акуратно зчистити чимось не дуже агресивним, наприклад, пластмасовим ножиком або навіть нігтем, тупим ножем. Але що залишилося, можна легко видалити спиртом або горілкою. Промокніть їм ватку і витирайте. Однак зверніть увагу: на дерев'яних неполірованих або покритої фарбою поверхні спирт краще не застосовувати, тому що може залишитися негарне пляма.

Для видалення клею з пластику можна користуватися уайт-спіритом або універсальним знежирювачем. Після обробки цими речовинами поверхню протріть чистою мокрою ганчіркою.

Пам'ятайте, що на пластику не рекомендується використовувати розчинник. Ацетон для цього матеріалу теж підходить не завжди. Деякі різновиди пластика ушкоджуються, тому перш ніж прати їм клей, спробуйте дію ацетону на якомусь непомітному місці.

Якщо меблі зроблені з ДСП або пластика, можна спробувати прибрати клей рідиною для зняття лаку. На лаковану поверхню ця речовина, природно, наносити не можна ні в якому разі.

Щоб зчистити залишки клею з пластика або полірування, іноді застосовують і звичайну соняшникову олію. Але при цьому пам'ятайте, що ніякої жир на нелакований дерев'яний шпон і нефарбоване дерево наносити не можна - замість одних отримаєте інші плями.

Цікава рекомендація з використанням різних температур. Так, з поверхні будь-якого матеріалу можна без проблем зчистити клей ПВХ, якщо винести його на 15-20-градусний мороз. Звичайно, шафа на вулицю ви не винесете, але меблеву поличку - цілком можливо.

Засохлий клей «Момент» добре розм'якшується, якщо на нього направити струмінь гарячого повітря з фена для сушіння волосся. Втім, саме для цього виду клею можна пошукати у продажу спеціальний «Антіклеі» в аналогічному тюбику.

Крім того, в магазинах є маса засобів, які призначені для догляду за меблями. Поліроль з воском допоможе відчистити багато, не пошкодивши поверхню, надавши їй блиск і свіжість.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: