» »

Як вивести плями від виноградуЛіто - це пора ароматного винограду. Але якщо раптом з необережності під час трапези сік потрапив на улюблену сукню, блузку, килим або оббивку м'яких меблів, не варто засмучуватися і думати, що річ зіпсована: пляма від винограду можна вивести.

Як вивести плями від винограду

Виведення свіжих плям

Свежепоставленное пляма потрібно якнайшвидше запрати. Для цього рекомендують закип'ятити кілька літрів води, акуратно натягнути ділянку тканини з поставленим плямою над ковшем і налити на плямочка киплячу воду (лити слід до тих пір, поки ягідне пляма повністю не зникне). Але скористатися цим методом можна лише на виробі зі стійкою забарвленням.

Якщо ж пляма було поставлено на килимі або оббивці м'яких меблів, за допомогою паперового рушника або сухою тканинною серветки слід видалити якомога більше соку. Після цього само плямочка посипають рясно дрібною сіллю і залишають на 13-15 хвилин (оскільки сіль має абсорбуючі властивості, вона здатна ввібрати велику частину ягідного соку). Потім сіль з килима або оббивки прибирають за допомогою пилососа.

Як видалити старі плями від виноградного соку

Щоб прибрати пляма від винограду з кольорової тканини, рекомендують обробити поверхню сумішшю, приготовленої з гліцерину і жовтка курячого яйця (співвідношення 1:1). Цю очищувальну пасту наносять на забруднену ділянку, залишають на 2,5-3 години, а після перуть одяг в теплій мильній воді.

Для очищення бавовняної тканини знадобиться молоко або кисле. Гаряче молоко (якщо використовується кисломолочний продукт, його потрібно злегка підігріти) наносять на плямочка і залишають на 7-10 хвилин. Потім виріб перуть у теплій воді з миючим засобом.

Врятувати забруднений соком винограду білий одяг можна за допомогою розчину, приготованого з 2 г лимонної кислоти і склянки води. Ватний диск занурюють в очищувальну суміш і обробляють їм забруднену ділянку. Через кілька хвилин виріб занурюють в теплу мильну воду і перуть.

Позбутися від плями від виноградного соку можна навіть з виробу, яке не можна прати. Для цього змішують 3 частини горілки з 1 частиною гліцерину і 1 частиною нашатирного спирту. Ватний тампон занурюють в приготовлену суміш і акуратно обробляють їм забруднену ділянку. Цим же методом виведення плям можна скористатися при видаленні цяток з линяючої тканини.

Видалити пляму від винограду з шовкової тканини або вовняного вироби можна за допомогою всеочисній суміші, для приготування якої змішують гліцерин з винним спиртом (співвідношення 1:1). Ватний диск змочують в очищає засобі і обробляють їм забруднену поверхню. Через кілька годин рекомендують промокнути цю ділянку сухою серветкою і обполоснути виріб чистою водою.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: