» »

Як прати байкову ковдруБайкова ковдра з м'яким ворсом, що начесав - звична постільна приналежність для більшості будинків, особливо якщо в сім'ї підростає дитина. Якісний виріб довго не зношується і добре переносить численні прання. Однак доглядати за ним слід правильно, відповідно до рекомендацій виробника.

Як прати байкову ковдру
Вам знадобиться
  • - пральний порошок;
  • - миючий засіб для вовни;
  • - пральна машина;
  • - одягова щітка;
  • - губка;
  • - плямовивідник;
  • - кондиціонер для білизни;
  • - праска.

Вивчіть інформацію на бирці виробника байкового ковдри. На ній повинні бути зазначені особливості догляду за виробом. Зазвичай байкою називають пухку і важку матерію з бавовни; вона може також містити волокна натуральної вовни або бути повністю вовняний. Прати виріб необхідно з урахуванням особливостей використовуваного матеріалу.

Прання ковдри з бавовни не приносить домашнім господаркам великих клопотів. Таку річ можна випрати будь-яким пральним порошком вручну або прокрутити в автоматичній пральній машинці. Головне, уточніть допустиму максимальне завантаження барабана - можливо, з ковдрою великого обсягу автомат не впорається.

Використовуйте делікатні режими прання і кондиціонер для білизни, щоб випрану байкову ковдру залишалося м'яким. Якщо ваша автоматична машинка має програму «Дитячі речі», використовуйте її. Допустимі також звичайна і делікатна прання, при температурному режимі не вище 40 градусів.

Прати байку з вмістом вовняних волокон можна тільки в спеціальному щадному режимі для шерсті, за допомогою спеціальних мийних засобів. Якщо на ковдрі є плями, або ж крайова бейка сильно забруднилася, попередньо заперіть проблемні місця вручну і обробіть відповідним плямовивідником.

Сильно забруднене байкову ковдру рекомендується спочатку замочити в прохолодному розчином мийного засобу на півгодини, а вже потім занурити в пральну машинку.

Підсушіть випрану ковдру в пральній машинці при невеликій температурі, потім дайте йому досохнуть в кімнатних умовах в розгорнутому стані. Віджим можна не використовувати - досить скачати мокре виріб в рулон (Не викручуючи!), Щоб зійшла зайва волога.

Отпарьте підсохлу байку або погладьте її, нагрів праску до 150 градусів. Вам залишиться тільки гарненько вичесати оновлене ковдру одежної щіткою з двох сторін, щоб підняти і розпушити м'який ворс.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: