» »

Як прати покривала на ліжкоПокривала, як і інше постільна білизна, рекомендується періодично прати, щоб видалити пил і бруд. Зробити це можна як в машинці, так і вручну. Головне, уважно вивчити загальні рекомендації, зазначені на ярлику виробу.

Як прати покривала на ліжко
Вам знадобиться
  • - порошок;
  • - плямовивідник;
  • - кондиціонер.

Вихлопні весь пил з ковдри на балконі або на вулиці. Намагайтеся робити це гранично обережно, щоб не розтягнути матеріал. Якщо у вас шовкове виріб, можете не проводити цей етап очищення.

Огляньте покривало на наявність стійких забруднень. Якщо місцями на ньому є плями, обробіть їх сучасним засобом, який не виїдає колір. Для світлих виробів оптимально підійде кисневий відбілювач, а для кольорових - плямовивідник.

Шовкові покривала можна прати на низькій температурі в пральній машині-автомат, поставивши делікатний режим і низькі обороти віджимання. Не забудьте додати дозу кондиціонера в спеціально призначений відсік, щоб під час останнього полоскання пом'якшити тканину.

Вовняні вироби бажано прати вручну. Попередньо скрутіть покривало «рулетом», замочіть в розчині прального порошку на 15 хвилин - необхідну концентрацію уточніть на упаковці. Потім ретельно прополощіть в чистій воді. Якщо ви хочете випрати плед в машинці, поставте режим «шерсть» і додайте рідкий миючий засіб безпосередньо в барабан. Обов'язково поставте «додаткове полоскання», інакше на виробі можуть залишитися білясті сліди.

Повісьте виріб на мотузку так, щоб воно рівномірно звисало в обидві сторони. Якщо цього не зробити, покривало витягнеться і придбає неохайний зовнішній вигляд. Дочекайтеся повного висихання, потім пропрасуйте праскою, якщо це необхідно.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: