» »

Як прати вовняну тканинуВовняна тканина при неправильному догляді дає усадку, скочується і стоншується. Щоб цього не сталося, особливу увагу потрібно приділяти пранні виробів з натуральних матеріалів.

Як прати вовняну тканину
Вам знадобиться
  • - порошок;
  • - кондиціонер;
  • - плямовивідник;
  • - марля;
  • - праска.

Огляньте вовняну річ на наявність плям. Якщо ви виявили стійкі забруднення, з якими напевно не впорається порошок, вдамося до допомоги плямовивідника. Використовуйте сучасні засоби, які не псують тканину. Інструкція по застосуванню вказана на упаковці.

Візьміть великий таз і налийте чисту воду, температура якої 30 градусів. Деякі вироби можна прати і при 40, але цю інформацію краще уточнити на ярлику. Додайте рідкий порошок, який оптимально підходить для вовни.

Ретельно збовтайте воду і занурте матеріал на 15 хвилин. Найкраще вивертати речі перед пранням на ліву сторону - це допоможе уникнути появи катишек.

Прополощіть виріб у холодній воді. При необхідності додайте кондиціонер, щоб пом'якшити матеріал. Злегка відіжміть надлишки вологи і покладіть на щільний рушник сушитися. Вішати на прищіпки вовняні речі не можна - вони витягнуться.

Якщо у вас зовсім немає бажання прати вручну, скористайтеся допомогою машинки. Поставте програму «ручне прання», «додаткове полоскання», віджим встановіть на позначку 500 оборотів в хвилину, температурний режим на 30 градусів. Додайте у відсік порошок, в іншій кондиціонер. Через 30-40 хвилин оцініть результат.

Погладьте вовняну тканину з вивороту. Праска ставте на середній рівень нагріву, якщо річ сильно пом'ялася, використовуйте вологу марлю. Якщо прилад оснащений функцією «пар», можете скористатися їй.

Зачекайте, поки тканину після прасування охолоне, складіть речі в шифоньер або повісьте на плічки. Якщо це зробити раніше, на матеріалі залишаться складки, які знову доведеться розгладжувати.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: