» »

Чим чистити килимКилими не тільки прикрашають житлове приміщення, але і утеплюють підлогу і стіни. Щоб вони протягом багатьох років не втрачали свій зовнішній вигляд, за ними потрібно доглядати. Чим же і як можна почистити килим?

Чим чистити килим

Засоби для чищення килимів

Засоби для чищення килимів умовно можна розділити на дві групи: шампуні і засоби для виведення плям. Кожна з них має свої функції. Шампуні застосовуються для чищення килимів без сильних забруднень в процесі регулярного прибирання житлового приміщення. Дані кошти розчиняються у воді, відповідно до зазначених на етикетці рекомендаціям. Отриманим розчином килим обробляється за допомогою м'якої щітки або миючого пилососа.

Засоби для виведення плям застосовуються у випадках, коли на килимі є пляма або сильні забруднення. Найпростіше очищаються варіанти з синтетичних матеріалів, так як мають хорошу опірність до хімічних впливів. До чищенні дорогих килимів потрібно підходити з особливою обережністю. Найскладніше очищаються виготовлені з волокон рослинного походження. При контакті з водою вони вбирають будь фарбувальні речовини, у зв'язку з чим виникають плями, усунути які вже не вийде.

Варіанти чищення килимів

У зимову пору року килим можна почистити за допомогою снігу. Розклавши полотно на рівній поверхні, необхідно намести на нього за допомогою віника сніг. Через якийсь час все змітається, а при необхідності процедура повторюється.

Можна скористатися чищенням сіллю. Килим посипається крупною сіллю, яка потім змітається віником. Останній перед підмітанням слід вимити в гарячій воді. У міру забруднення віник можна прополаскивать додатково.

Освіжити колір темних килимів можна за допомогою чайної заварки. Для світлих варіантів даний спосіб застосовувати не можна, а то можна зіпсувати килимове покриття. Стару заварку слід загорнути в марлю, віджати і розкидати по брудній поверхні. Хвилин через 15 чаїнки слід підмести.

Для світлих килимів підійде чистка тирсою. Відходи пиломатеріалів слід змочити в рідині з миючого засобу з бензином і розкидати по килиму. Через якийсь час їх слід підмести віником.

Добре освіжає колір килима прибирання із застосуванням оцту. Спочатку потрібно пропилососити поверхню полотна. Потім готується розчин, що складається з 1 столової ложки оцту і 1 літра води. В отриманому розчині слід змочити щітку, струсити надлишки вологи і пройтися нею по килиму.

Чистити килим рекомендується у напрямку ворсу.

Видалити з килима жирні плями можна, посипавши їх крейдою або тальком, накривши промокальним папером, а потім пропрасувати зверху праскою. Спирт, лимонна й оцтова кислоти добре справляються з чорнильними плямами. Подібні забруднення видаляються шляхом почергової очищення поверхні ганчіркою, змоченою в спирті або кислоті, і ганчіркою, змоченою в молоці.

Забруднення невідомого походження можна спробувати видалити теплим мильним розчином, змішаним з невеликою кількістю нашатирного спирту.

Який би з вищеописаних способів чищення не був застосований, попередньо килим слід пропилососити, щоб видалити більшу частину наявних забруднень (крихти, шерсть домашніх тварин і т.д.).

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: