» »

Як позбутися від плям іржіПлями від іржі важко піддаються виведенню. Ви можете спробувати очистити одяг в домашніх умовах, використовуючи підручні засоби. Якщо у вас немає бажання самостійно проводити процедуру, віднесіть річ в хімчистку.

Як позбутися від плям іржі
Вам знадобиться
  • Оцет, нашатирний спирт, лимонний сік, праска, кухонна сіль, гіпосульфіт, товчений крейда, гліцерин, зубний порошок, рідке мило.

У склянку гарячої води додайте 1 столову ложку оцту і чайну ложку нашатирного спирту. Занурте забруднену ділянку одягу в розчин і залиште на кілька хвилин. Потім промийте сліди від плями під струменем води і виперіть як звичайно. У разі, якщо одяг не вдалося очистити з першого разу, повторіть процедуру спочатку.

Покладіть виріб на плоску поверхню і розправте так, щоб вам було зручно її чистити. З виворітного боку прикладіть паперову серветку або білу тканину. Вичавіть сік одного лимона на пляму від іржі. Потім пропрасуйте теплою праскою. У деяких випадках знадобиться повторити дії ще раз. Коли пляма зникне, прополощіть тканину в проточній воді і виперіть з високоактивним порошком.

Полийте пляма від іржі лимонним соком і посипте товстим шаром кухонної солі дрібного помелу. Залиште в такому положенні на 10-12 годин. Потім видаліть сіль за допомогою щітки для одягу, прополощіть тканину у великій кількості води і виперіть в теплому мильному розчині.

Скористайтеся гіпосульфітом для виведення плям від іржі з білих тканин. Його можна купити в магазині фототоварів. У літрі води розчиніть 1 чайну ложку гіпосульфіту, поставте на вогонь і нагрійте до 70оС. Замочіть забруднене місце одягу в рідині на кілька хвилин. Після прополощіть у великій кількості води і виперіть як звичайно. Таким способом не рекомендується очищати кольорові речі - гіпосульфіт може знебарвити тканину.

Візьміть в приблизно рівних пропорціях товчений крейда, зубний порошок і гліцерин. Ретельно перемішайте до отримання однорідної маси. Нанесіть суміш на забруднену ділянку тканини і залиште на добу. Після закінчення цього часу струсіть порошок і виперіть одяг у пральній машині.

Змішайте рідке мило, гліцерин і воду в рівних пропорціях. Змочіть ватяний тампон в засобі, потріть пляму від іржі і залиште на 12 годин. Промийте оброблювану ділянку під струменем води і виперіть.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: