» »

Як прибрати розводи з чобітНайчастіше розлучення на чоботях з'являються взимку, тому що з настанням холодів дороги починають посипати сіллю. Це робиться для того, щоб люди не ковзали при ходьбі і не падали. Турбота завжди приємна, однак від солі на взутті з'являються негарні білі сліди, які псують зовнішній вигляд чобіт. Як усунути ці несимпатичні плями і надати взуття доглянутий вигляд?

Як прибрати розводи з чобіт
Вам знадобиться
  • щітка, крем для взуття, оцет, вода, паперовий рушник, суха ганчірка

Приготуйте взуття, яку треба відчистити від розлучень, до процедури очищення. Перевірте, чи не застрягли чи дрібні соляні крупинки в підошві. Очистіть чоботи від бруду, використовуючи м'яку вологу ганчірку. Намагайтеся не мочити блискавку, якщо вона є. Уникайте попадання води всередину чобота.

Зробіть розчин з оцту і води, змішавши їх у співвідношенні 1:2, приготуйте з туалетного паперу або паперового рушника серветку і змочіть її в оцтовому розчині. Акуратно простягни імпровізованій паперовою серветкою чоботи, ретельно видаляючи білі розводи. Після цього за допомогою м'якої сухої ганчірки витріть взуття. Видаляйте плями послідовно, одне за іншим, кожен раз використовуючи для осушення шкіри суху тканину.

Висушіть чоботи при кімнатній температурі без використання додаткових засобів (обігрівачів, сушарок та інших приладів). Після того як взуття висохне, подивіться, чи не з'явилися розводи знову. Якщо це сталося, то процедуру очищення доведеться повторити заново. Якщо ж все пройшло вдало і плями зникли, то почистіть чоботи кремом для взуття, завдавши його на щітку з густою щетиною. Після цього ретельно пополіруйте шкіру чобіт.

Регулярно обробляйте чоботи кремом і очищайте їх після кожного походу на вулицю. Тоді вони прослужать досить довго. Коли на вулиці мокро і холодно, обов'язково застосовуйте спеціальні просочуючі кошти та кошти-бар'єри. Підбирайте їх залежно від матеріалу, з якого зроблена взуття.

Якщо білі розводи виникли на замшевих чоботях, візьміть розрізану навпіл свіжу картоплину і потріть замшу. Після цього висушіть чоботи і акуратно обробіть щіткою. Для догляду за ворсом використовуйте щітку з гуми з дрібними ворсинками. Не забувайте розправляти ворс. Якщо обробка щіткою не допомагає, потримайте чоботи над парою і знову потріть щіткою.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: