» »

Діагностика несправностей пральних машин BoschТрапляється так, що пральні машини Bosch, незважаючи на своє відоме якість і надійність в експлуатації, все ж ламаються. Перед ремонтом агрегату необхідно перевірити його на несправність. Для цього потрібно провести тестову діагностику, яка виконується за допомогою певних маніпуляцій.

Діагностика несправностей пральних машин Bosch

Коди несправностей

Щоб діагностувати останню несправність пральної машини Bosch, потрібно закрити люк, поставити всі програми «ВИМК» і почекати кілька секунд. Потім необхідно вибрати віджим, після чого індикатор старту почне блимати. Потім слід натиснути на кнопку зміни швидкості віджиму і одночасно виставити програмний селектор на злив. Машина висвітить один з наступних кодів: F16 - означає погано закриту дверцята, F17 - проблеми з набором води, F18 - проблеми зі зливом води, F19 - неполадки ТЕН, F20 - датчик температури NTC, неполадки реле, F21 - неполадки з приводом двигуна, F22 - датчик NTC, F23 - вказує на витік води, F40 - проблеми з вхідною напругою, F63 - неполадки модуля управління.

Якщо тестова діагностика не запускається, найчастіше це означає, що в машині проблема не з складовими, а з платою керування.

Щоб перевірити несправність того чи іншого коду і стерти останню помилку з пам'яті пральної машини Bosch, потрібно встановити селектор програм в одну з таких положень. Для перевірки приводного мотора необхідно вибрати 3, для перевірки насоса - 4, для ТЕН - 5, для клапана затоки гарячої або холодної води - 6 і 7, для клапана затоки води (основне прання) - 8, для клапана затоки води (попереднє прання) - 9. Тест звукових сигналів проводиться при виборі 9, автоматичний тест FCW - при виборі 12, швидкий автоматичний тест - при виборі 14. У різних моделях Bosch діагностика двигуна запускається в положенні 3 або 4.

Ремонт пральної машини Bosch

Досить часто ремонт пральних машин Bosch зводиться до заміни несправних елементів, однак вона не є єдиним виходом. Так, при проблемі з електромотором, власник машини може самостійно його демонтувати і віднести в сервісний центр з ремонту електроустаткування. Також в деяких випадках термін експлуатації двигуна можна значно продовжити, встановивши в нього нові щітки.

Визначити наявність збоїв в двигуні можна за допомогою режиму тестової діагностики і відсутності обертання машинного барабана.

Спроби відновлення електродвигуна самостійним ремонтом пральних машин Bosch є менш витратними, ніж його повна заміна. Для досягнення максимального ефекту ремонт повинен виконувати досвідчений і кваліфікований майстер - це дасть гарантію довгої та безперебійної роботи двигуна. Власник пральної машини, який не має навичок в ремонті моторів, може тільки зняти двигун для ремонту, а потім встановити його назад - але не більше.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: