» »

Як відновити ліпнину на стеліЗараз багато майстрів радять замінити гіпсову ліпнину на вироби з цементу, тим самим намагаючись збільшити її термін служби. Але гіпсова ліпнина набагато міцніше і здатна «жити» кілька сотень років. Однак вона потребує відновлення і реставрації.

Як відновити ліпнину на стелі
Старі купецькі і дворянські будинки, відрізняються наявністю ліпнини на стелях, розетках, карнизах і плінтусах, власникам таких житлових приміщень, безсумнівно, пощастило в цьому плані. Цілком імовірно, що минулі господарі воліли просто зафарбовувати ці візерунки фарбою або побілкою. Якщо ж з'явилося бажання відновити ліпнину, то доведеться спочатку ознайомитися з усіма етапами работи.Первое що необхідно зробити - це змити стару фарбування. Виконувати ці дії найкраще паралельно з ремонтом в кімнаті, адже доведеться виносити предмети меблів і килими, застеляти підлоги поліетиленом. Тому якщо разом з цим будуть обклеєні шпалерами стіни або оновлена ​​фарбування, приміщення повністю перетвориться.

Визначити походження фарби, яка використовувалася для ліпнини, досить просто. Якщо вона після торкання залишається на руках, значить це побілка, не залишається - емульсійна фарба. Буває, що ліпнина пофарбована двома різними верствами, в такому випадку і змивати її необхідно буде в два етапи.

Як очистити ліпнину від акрилової фарби

Акрилову емульсію можна видалити за допомогою густого клейстеру, який зазвичай застосовують для наклеювання шпалер. Його необхідно густо накласти на ліпнину штукатурної пензлем. Суміш залишається на добу, за цей час клейстер вбирається в емульсію. Після цього її потрібно буде акуратно зняти. Якщо не вийшло видалити всю фарбу руками за допомогою плівки, то слід використовувати дерев'яну паличку або лопатку, адже дуже важливо щоб фарба не залишилася в кутах ліпнини.

Як очистити ліпнину від побілки

Побілку видалити набагато легше, для цього знадобитися ємність з теплою водою, губка або м'яка щітка. Поглиблення можна очистити старою зубною щіткою або дерев'яною поличкою із загостреним кінцем. Поверхня, яку необхідно очистити від побілки спочатку добре змочується, а коли побілка просочиться можна використовувати щітку.

Як відреставрувати ліпнину

Коли фарба буде повністю видалена, проявляться всі пошкодження. Невеликі сколи та тріщини, що утворилися між деталями можна замазати гіпсовим розчином. Сучасна шпаклівка для таких робіт не підходить, так як вона, на відміну від гіпсу може потріскатися під впливом вологи і перепадів температурного режиму. Великі і глибокі пошкодження зможуть замінити тільки досвідчені ліпники.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: