» »

Як замінити ручку на вікнахЗаміна віконних ручок - досить проста процедура, що не вимагає виклику майстра або наявності спеціального інструменту. Роботу можна виконати самостійно, витративши не більше півгодини.

Як замінити ручку на вікнах
Вам знадобиться
  • - Нові ручки;
  • - набір викруток;
  • - шуруповерт.

Фурнітура є найбільш вразливою частиною пластикових вікон, а реальний термін її експлуатації трохи нижче заявленого виробником. Причиною виходу з ладу віконної ручки дуже часто є пластик низької якості, який з часом зсихається і тріскається. Також приводом для заміни може стати руйнування посадкового місця в поворотному механізмі: у цьому випадку ручка буде «обходитися» по колу, не відкриваючи вікно. Ручки можна поміняти навіть за відсутності несправностей: в будівельних магазинах дуже часто можна знайти витончені і досить оригінальні рукоятки, здатні внести різноманітність в інтер'єр кімнати.

Щоб швидко підібрати відповідний аналог поламаною ручці, її необхідно зняти, виміряти товщину штифта, розміри кріплення і відстань між кріпильними гвинтами. Якщо планується купувати комплектуючі в салоні пластикових вікон, краще взяти з собою зразок. Якщо ж було вирішено замовити змінні ручки через інтернет, вибір потрібно здійснювати з особливою ретельністю, звертаючи увагу на збіг габаритних і кріпильних розмірів. Хоча фурнітура для пластикових вікон є стандартною в більшості випадків, зайва перестраховка не буде зайвою.

На пластикових і дерев'яних вікнах пристрій ручок практично однаково. Всі вони мають кріпильну планку, яка фіксується на рамі вікна саморізами або гвинтами. У пластикових вікнах кріплення проводиться до металевого корпусу закриває механізму, розташованому всередині пластикового профілю, в той час як ручки дерев'яних вікон кріпляться безпосередньо до тіла віконної рами. Сама рукоятка може бути знімною: у цьому випадку ручка має гвинт фіксації, який слід викрутити. Саморізи, якими ручка кріпиться до рами, часто закриті декоративною заглушкою.

Для зняття ручки необхідно зняти поворотну частину, яка притискає декоративну заглушку. Якщо зняття не передбачено, заглушку слід підчепити тонкої викруткою і провернути на 90 градусів по осі. Після того як доступ до фіксуючим гвинтам відкритий, їх потрібно викрутити і видалити стару деталь.

Якщо металевий штифт не має пошкоджень і його форма не порушена, цю деталь можна не змінювати. Нову ручку встановлюють в порядку, зворотному зняттю, при цьому контролюючи положення важеля поворотної частини. У відкритому положенні замку він повинен бути спрямований вниз, якщо ж вікно закрите, важіль повинен розташовуватися горизонтально.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: