» »

Як наносити клей на плиткуОдним з найважливіших етапів проведення ремонту у ванній кімнаті є оздоблення її стін і підлоги кахельною плиткою. А правильне нанесення клею на плитку в процесі її укладання є запорукою тривалої експлуатації всього плиткового покриття.

Як наносити клей на плитку

Перш ніж приступити до нанесення клею на плитку, очистіть її основу від пилу та інших дрібних частинок. Якщо як клеїть кошти ви вибрали мастику або цементний розчин на водній основі, протріть підставу плитки змоченою у воді губкою. Якщо ж ви вирішили використовувати мастику на основі розчинника, нанесіть на поверхню плитки відповідний для даного клею розчинник.

Кількість клею, необхідне для нанесення на плитку, може змінюватися від роботи до роботи. Залежить ця величина і від характеристик самого клеїть складу, і від властивостей поверхні для укладання, і від температурно-вологісного режиму в приміщенні, в якому здійснюється ремонт. Наприклад, пористу підставу вимагає більшу кількість клею, ніж гладка поверхня.

Використовуйте для нанесення клею на настінну глазуровану плитку гребінку з зубцями V-подібної форми, на підлогову плитку - гребінку з квадратними зубцями, на плитку розміром більше 30 см і плитку неправильної форми - гребінку з зубцями U-подібної форми.

Наносьте і вирівнюйте клей гладкою стороною гребінки, утримуючи її під кутом 30 ° до поверхні. При цьому злегка натискайте на край інструменту, заповнюючи при цьому всі пори і порожнечі, присутні на плитці.

Мінімальна висота шару клейового складу, при якій виявляються всі його скріплюють властивості - 2,5 мм. Враховуйте і висоту зубців гребінки. Глибина нанесеного шару клею не повинна бути менше висоти зубців використовуваного інструменту.

«Причешіть» клей за допомогою зубчастої боку гребінки, тримаючи інструмент під кутом 45-75 ° до поверхні плитки. Кут нахилу гребінки вибирайте залежно від того, якої висоти повинні вийти борозни.

Приступайте до укладання плитки відразу ж після нанесення на неї клейового складу. Завершивши роботу, не забудьте видалити залишки клею з лицьового боку плитки і з затирочних швів. Зробити це можна за допомогою універсального ножа, якщо клей ще м'який, або спеціального ножа для затирочних швів, якщо клей вже встиг засохнути.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: