» »

Як самому зробити фартух з плиткиФартух на кухні це відстань між верхньою і нижньою частиною кухні (меблів). Укласти кахель на фартух з найменшими праці втратами і якісно не так вже й складно. Правильне укладання плитки гарантуватиме довговічність кухонної поверхні.

Як самому зробити фартух з плитки
Вам знадобиться
  • - плитка;
  • - на вибір: клей, мастика або цементний розчин;
  • - відро і дриль-міксер;
  • - затирка;
  • - 3 шпателя: плоский і з зубчиками, шпатель для швів;
  • - грунтовка;
  • - хрестики для швів і пластикові куточки;
  • - вертикальний рівень;
  • - плиткоріз або болгарка з алмазним кругом;
  • - киянка гумова або дерев'яна.

Бажано робити укладку плитки до того, як буде встановлена ​​меблі щоб краї самої плитки заходили під неї. За стандартом кухонні меблі 85 сантиметрів заввишки (йдеться про тумбочках) + - 3-5 см, таким чином, нижній край плитки буде від підлоги на відстані 82-83 см. Це дозволить приховати за кухонними шафами нижній край плитки. Як правило, ширина робочої зони 60-65 см, це означає, ширина фартуха повинна бути 70 см Враховуємо розетки і проводку.

Приступаємо до укладання: Стіна повинна бути попередньо підготовлена ​​і загрунтована. Якщо стіни нерівні, рівень плитки можна регулювати кількістю клею. Найчастіше починають укладати плитку від входу в кімнату і знизу вгору. Укладання робиться по рядах, щоб уникнути сповзання плитки.

Накладаємо клей на стіну і робимо борозни шпателем з зубчиками. Бажано почати з невеликої поверхні на стіні, щоб клей не встигав засихати. На самій плитці робимо борозни в шаховому порядку, так клей краще буде зчіплюватися. Після того, як плитка опинилася на потрібному місці, по ній потрібно акуратно постукати киянкою для усадки плитки та заповнення клеєм всього простору під нею.

Шви від клею зачищаються відразу. Ширина їх може бути 0,5-3 мм. Після встановлюємо хрестики для вирівнювання швів, попередньо перевіривши рівень уже покладеної плитки. Для того, щоб кути були рівними, використовуємо спеціальні пластикові куточки.

Для повного висихання плитки необхідно 1-2 дні, після чого потрібно зняти хрестики і куточки. Тепер завершальний етап. Розводимо затірку до консистенції густої сметани. Перед тим, як їй користуватися, протираємо плитку від пилу. Наносимо гумовим шпателем затірку на всі шви. Після висихання надлишки можна прибрати вологою губкою або серветкою без ворсу. Після повного висихання проводиться очищення плитки спеціальними засобами.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: