» »

Що робити, якщо стяжка потріскаласяЩоб правильно закрити тріщини в стяжці, слід зрозуміти, з якої причини вони утворилися, і використовувати прийнятний спосіб підготовки поверхні до ремонту. Закладати тріщини можна цементно-піщаним розчином або шпаклювальним складом.

Що робити, якщо стяжка потріскалася
Для пристрою бетонної стяжки використовується цемент, пісок і вода. Якщо заливається фундамент або підлоги великої товщини, додають дрібний щебінь або гравій середньої фракції. Тобто, камені повинні бути розміром 20/40 мм. Стяжка - найкращий, а в багатьох випадках і єдиний варіант пристрою підготовки вирівнюючого базової підстави під фінішне покриття.

Причини появи тріщин і деформації стяжки

• порушення технології виготовлення • пропорційний склад інгредієнтів не відповідає необхідному • низька якість або недостатня кількість сполучного (цементу)

Для пристрою стяжки пісок повинен бути середньозернистими, здобутим з кар'єру. Річковий пісок для бетонних робіт непридатний. Цемент беруть марки не нижче М300, оптимально - М400. Перед початком приготування розчину пісок потрібно просіяти, тим самим звільнивши його від глинистих вкраплень і бруду. Кількість води підбирається досвідченим шляхом до появи у суміші достатньої в'язкості і пластичності. Якщо ці умови не дотримані, ймовірність появи тріщин значно збільшується.

Як ремонтувати стяжку?

Якщо під час заливки цементно-піщаного розчину його недостатньо добре ущільнювали, всередині бетону виникають повітряні каверни. Тріщини, що утворилися з цієї причини, починають закладати тільки після того, як буде знято шар бетону над цими порожнинами. Визначити їх наявність досить просто: потрібно розширити тріщину настільки, наскільки вона це дозволяє. Після чого потрібно видалити пил і бруд і обробити бетонну поверхню грунтовкою глибокого проникнення, яка призначена для цих робіт.

Далі, приготавливается цементно-піщана суміш. Вона повинна складатися з 1 частини цементу і 3 частин піску. Перед її заливкою бетон потрібно змочити водою. Це запобіжить поглинання стяжкою вологи з свіжоприготованого розчину. Після заливки розчину його ущільнюють, протикаючи металевим прутком.

Якщо до складу бетону закладений надлишок пігменту або піску, поверхня підлоги може покритися дрібними тріщинами товщиною 1-2 мм. У цьому випадку можна використовувати Ветонит, Ротбанд, Горизонт або інші сухі шпаклювальні суміші. Поглиблення в стяжці потрібно ретельно пропилососити і загрунтувати складом глибокого проникнення. Після чого приготувати шпаклювальний розчин і за допомогою гумового або металевого шпателя закрити тріщини.

Слід врахувати, що в міру висихання ремонтного складу він має властивість втягуватися в поглиблення. Тому шпаклювати в більшості випадків доведеться на два рази. Останній шар - вирівнюючий. При його нанесенні стежать за тим, щоб він йшов врівень з поверхнею підлоги. Після висихання шпаклівки її слід відшліфувати за допомогою спеціальної сітки з вічком середнього розміру 0,8-1 мм.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: