» »

Як організувати систему огрівання в будинкуОрганізація системи опалення в будинку потрібна для того, щоб у ньому було комфортно жити в будь-який час року. Існують різні види опалення. Для того, щоб правильно вибрати його, треба проконсультуватися з фахівцями.

Як організувати систему огрівання в будинку
Щоб організувати систему опалення в будинку, необхідно врахувати санітарно-гігієнічні норми, вжити заходів до збереження нормального стану повітряного середовища. Треба виконати будівельні вимоги щодо розміщення опалювальних приладів відповідно до плану будівлі. З існуючих котлів на планування не впливає тільки електричний котел, тому що для нього не потрібно окреме приміщення.

Розводку теплоносія можна зробити як верхню, так і нижню. Температура теплоносія в автономних системах допускається до +95 ° С. Опалення починається з котла, джерела тепла. У індивідуальному будинку, крім нього, є й інше опалювальне обладнання. В одному приміщенні можуть розміщуватися котел, бойлер і автономна система хімводоочищення.

Системи опалення

Опалення будинку можна організувати, використовуючи два способи. Перший - за допомогою централізованого джерела тепла (організація його поставки в будинок). Другий спосіб - автономний, коли джерело тепла знаходиться всередині будинку. Він більш затребуваний. Для того, щоб провести опалення в будинок, необхідно врахувати наступні фактори:

- планування будинку, призначення його приміщень; - наявність газопроводу та електропостачання; - Матеріали для будівництва будинку.

Опалення в будинку, крім водяного, можна здійснювати і іншими способами, наприклад, організувати повітряне або електричне.

Позитивні якості водяного опалення:

- відмінна ступінь надійності; - хороша економія теплоенергоресурсів; - тривала робота в автоматичному режимі; - гаряче водопостачання та тепла підлога.

При повітряному опаленні можна підтримувати тепло в приміщеннях за рахунок прогріву повітря, його циркуляції по воздуховодам, повернення для повторного нагріву. Є наступні переваги:

- низькі витрати на монтаж обладнання; - простота при експлуатації, виконанні профілактичних робіт; - витрати на обігрів не вище, ніж у водяного опалення.

Електричне опалення найдоступніше. Переваги:

- має надійне обладнання (електричні панелі, електричні конвектори, плівки інфрачервоного випромінювання); - простота, зручність при експлуатації; - застосовується електрична мережа 220В; - не треба дозвільних документів.

Опалення в індивідуальному будинку

Люди частіше вибирають установку водяного опалення. Його можна виконати як з природною, так і з примусовою циркуляцією (із застосуванням електронасоса). Розводку системи можна зробити однотрубною або двухтрубной.

Двотрубна система більш затребувана, оскільки вода в системі подається по одному стояку, відводиться по іншому, що створює тепло у всіх приміщеннях рівномірно. Однотрубна простіше монтується, але вона важче піддається регулюванню, температура в системі, при послідовному проходженні через опалювальні радіатори, знижується.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: