» »

Як правильно вибрати гігрометрГігрометр являє собою прилад, за допомогою якого вимірюється вологість повітря. Існує чимало різновидів цього приладу. Якщо ви хочете придбати гігрометр, насамперед визначитеся з тим, які саме вимірювання з його допомогою ви будете проводити.

Як правильно вибрати гігрометр

На що потрібно звертати увагу при виборі гігрометра

Зазвичай гігрометр купують для того, щоб отримувати вірну інформацію про рівень вологості повітря в офісі, квартирі або іншому приміщенні з кондиціонером повітря. Завдяки цьому приладу можна швидко вносити зміни і контролювати ступінь вологості, що зробить умови перебування людей в даному приміщенні більш комфортними.

Також розгляньте можливість придбання додаткових радіокерованих температурних датчиків, за допомогою яких можливо оснастити сучасний пристрій. Ви зможете монтувати їх як в будь-якому місці квартири, так і за її межами на відстані до 30 м від приладу. Таким чином відомості про температурні режими в різних місцях будуть вступати одночасно.

Крім того, нові пристрої можуть мати функції пам'яті, що дозволяють реєструвати максимальні і мінімальні значення температур. Так ви зможете контролювати температурний режим в період вашої відсутності.

При виборі гігрометра необхідно орієнтуватися на його технічні характеристики. Особливо важливу роль відіграє вимірюваний параметр тиску. А тому вирішите спочатку, яку вологість ви будете визначати - відносну (у RH) або абсолютну, яка вимірюється в г/м3.

Також потрібно враховувати діапазон вимірювань, гістерезис і точність. Якщо ви хочете придбати високоточний датчик вологості, вам знадобиться орієнтуватися на оптичний прилад. Ступінь захисту за шкалою IP означає те, яку саме ступінь захисту від проникнення пилу і води всередину нього має прилад. Що стосується показника по робочій температурі, він є важливим, якщо ви збираєтеся здійснювати вимірювання в нестандартних умовах.

Як вибрати гігрометр: додаткові рекомендації

При виборі гігрометра в першу чергу визначитеся з тим, яку вологість він повинен вимірювати. У продажу існують моделі, здатні вимірювати абсолютну вологість повітря, а також працюючі тільки з відносною вологістю.

Визначте діапазон вимірювань, тому що існує ймовірність придбати модель, за допомогою якої ви не зумієте визначити досить високу для неї вологість. Вирішіть для себе, наскільки для вас важлива точність показань гігрометра. Якщо вона має принципово важливе значення - купуйте оптичний прилад.

Визначтеся з тими умовами, в яких проводитимуться виміри. Необхідно розуміти, чи є можливість проникнення вологи або пилу всередину приладу. Розроблено IP шкала захисту гігрометрів - 0-6 для пилу і 0-8 для води. Виходячи з можливості потрапляння цих речовин віддавайте перевагу моделі з потрібною шкалою.

Також слід враховувати, що деякий гігрометри, вимірюючи вологість при нестандартних умовах температури, можуть видавати спотворені показники.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: