» »

Як зробити ТВ-антену з підручних засобівНезважаючи на те, що варіантів передачі і прийому телесигналу зараз досить багато, ефірне телебачення поки остаточно не зникло. У нього є свої переваги. Воно безкоштовне, а для прийому телесигналу достатньо мати телевізор, джерело живлення і антену. Антену можна зробити своїми руками.

Як зробити ТВ-антену з підручних засобів

Що вам потрібно

Щоб виготовити телеантен, вам знадобиться: - алюмінієвий або мідний дріт; - антенний роз'єм; - дерево; - 2 велосипедних обода; - дошка; - пластмасова каналізаційна труба; - пластикові труби; - столярні або слюсарні інструменти.

Провід має бути одножильним, але при цьому досить товстим. Ідеальний варіант - телевізійний кабель, але він не завжди є під рукою.

Якщо телецентр близько

У виняткових випадках, коли телецентр розташований близько до точки прийому, приймати сигнал можна просто на шматок дроту. Візьміть 1,5 м товстого алюмінієвого проводу, зачистите з одного кінця приблизно 1 см, за допомогою напилка слід регулювати по товщині під центральне гніздо антенного роз'єму телевізора. Увіткніть провід в роз'єм. Повертаючи провід вертикально або горизонтально, згинаючи його в різних точках і емпіричним шляхом регулюючи довжину, налаштуйте антену на телевізійну станцію. Цей метод підходить, коли відстань до телецентру не перевищує 1 км.

Універсальна антена

В інших випадках буде потрібно виготовити спеціальну антену. Одна з головних вимог до телеантен - її широкополосность. Зробити широкосмугову антену типу «диполь» можна з підручних засобів. Така антена буде складатися з двох вібраторів. Щоб вона була широкосмугової, площа їх повинна бути великою. Візьміть 2 обода від велосипедних коліс зі спицями і закріпіть їх на ізолюючої балці так, щоб відстань між краями ободів було приблизно 50 см. В якості такої балки можна застосувати відрізок каналізаційної пластикової труби (бажано зі світлої пластмаси, у неї краще ізоляційні властивості), дерев'яну дошку (в цьому випадку подбайте про ізоляцію, оскільки намоклі дерево може проводити струм), будь-який інший ізолюючий матеріал достатнього розміру і міцності.

За допомогою гвинтів або клепки зробіть відводи від кожного з ободів. Підключіть відводи до телевізора за допомогою двухпроводной лінії. Такий метод підходить для телевізорів, що мають високоомний вхід (200 Ом). Але найчастіше телевізори оснащені коаксіальним входом на 75-50 Ом, для підключення вашої антени до такого телевізору знадобиться узгоджувальний трансформатор. Він робиться з відрізків коаксіального кабелю. Підключення його до телевізора проводиться також за допомогою коаксіального кабелю. В якості вібраторів диполя підійдуть не тільки колеса від старого велосипеда. Можна застосувати, наприклад, спортивні алюмінієві обручі і будь-які інші предмети придатної форми і розміру. Така антена має спрямованість, тому її потрібно наводити на телецентр.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: