» »

Як дізнатися, коли відключають опаленняСистеми центрального опалення в забудованих багатоповерхівками російських містах і селищах влаштовані таким чином, що теплопостачання відключають у всіх одночасно. У деяких місцях переклад тепломереж на літній режим роботи супроводжується відключенням гарячої води. Тому краще знати заздалегідь, коли це станеться.

Як дізнатися, коли відключають опалення

Все залежить від погоди

Звичайне час відключення теплопостачання - кінець квітня або початок травня. Але це зовсім не означає, що батареї у вашій квартирі стануть холодними саме з 1 або з 15 травня. Середньодобова температура повинна протриматися кілька днів на рівні +8 ° С не менше трьох днів, при цьому у тих, хто відповідає за життєзабезпечення населеного пункту, повинна бути впевненість в тому, що різкого пониження в цьому сезоні більше не буде.

Як це відбувається?

Теплопостачальне підприємство не може по своїй волі подати або відключити тепло. Керівництво підприємства має отримати відповідну вказівку від районної чи муніципальної адміністрації. Після того, як середньодобова температура перевищить необхідний поріг в 8 ° С, голова адміністрації видає відповідну постанову. Воно має бути опубліковане. У постанові зазначено, з якого саме числа відключають опалення і в якому порядку. Таке ж постанову глава адміністрації видає і про початок опалювального сезону.

Де знайти документ

За законодавством про місцеве самоврядування всі постанови адміністрації мають бути опубліковані на офіційному сайті муніципалітету. На жаль, поки що такі сайти є не у всіх муніципальних утворень. Тому постанова паралельно публікується в міській газеті, що є офіційним друкованим органом місцевих владних структур. Про його існування ви можете дізнатися з новин на місцевому радіо і телебаченні. Повністю зачитувати текст електронні засоби масової інформації не зобов'язані, але дату відключення тепла неодмінно повідомлять.

Куди дзвонити?

Потрібну інформацію вам можуть дати і в місцевій адміністрації. Займається цим питанням відділ або комітет з управління житлово-комунальним господарством. Саме його співробітники зазвичай готують для голови адміністрації відповідну постанову, так що вся необхідна інформація у вас є. Що стосується самого теплопостачального підприємства, то за відсутності постанови дату закінчення опалювального сезону вам там навряд чи повідомлять. Але зате зобов'язані повідомити, наприклад, про майбутні гідравлічних випробуваннях тепломереж. Якщо у вашому населеному пункті закінчення опалювального сезону супроводжується відключенням гарячої води, вам повинні про це повідомити всіма можливими способами. Керуюча компанія зобов'язана розмістити відповідну інформацію на своєму сайті, вивісити оголошення на під'їзді, подати оголошення на радіо, телебачення і в газету.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: