» »

Що не можна зберігати в холодильникуХолодильник - порятунок для господинь, страшно подумати, як без цього агрегату обходилися наші предки. Однак, не для всіх продуктів холодильник є підходящим сховищем.

Що не можна зберігати в холодильнику

Продукти, які не варто тримати в холодильнику

У холодильнику не варто зберігати копченості, варення і консерви. Ці продукти і так не зіпсуються, але місце в холодильнику займають неабияк. Тверді овочі (цибуля, морква, пастернак, картопля) краще зберігати в пластикових коробках або плівці. У холодильнику вони псуються швидше.

Водовмісні фрукти і овочі (виноград, груші, баклажани, огірки) не треба тримати в холодильнику. Там вони покриваються темними плямами і починають гнити. Баклажани взагалі краще висушити і нанизати на нитку, якщо немає сил або часу готувати їх відразу після покупки.

Не стають краще від довгого зберігання в холодильнику і гарбузи та дині. Диню не треба тримати в холодильнику, особливо розрізану. Взагалі, якщо не з'їли відразу диню, краще її викинути, оскільки вона виробляє етиленовий газ. Цілі, неушкоджені гарбузи та дині збережуть свій смак і вигляд місяцями, наприклад, на кухонних шафах.

Намагайтеся тримати в холодильнику продукти в коробках, що дозволить їм зберегти свій запах.

Різноманітні тропічні та екзотичні фрукти не треба класти в холодильник. Адже низькі температури сприяють загнивання і виділенню шкідливих речовин. Фрукти потрібно зберігати в шафі. Хурму і гранати можна загорнути в два-три шари м'якого паперу і покласти в сухе місце.

Шоколад в холодильнику не тримають, оскільки низька температура викликає на його поверхні конденсат, після висихання залишається неприємний наліт з кристаликів цукру. Безсумнівно, шоколад можна їсти і в такому вигляді, але він не буде вже таким красивим і смачним. А якщо цукерки чи шоколад ретельно упаковані в поліетилен, конденсація може призвести до виникнення цвілі.

У холодильнику не місце меду і оливковій олії. Ці продукти втрачають смак і корисні властивості на холоді. А в маслі з'являються пластівці.

Обов'язково для зберігання в холодильнику

А ось до незвичних для нас продуктам, які варто зберігати в холодильнику, можна віднести хліб.
Зберігайте сир у невеликій коробці або банці з парою макаронин. Вони будуть вбирати надлишок вологи, що продовжить термін зберігання сиру.
Правда, зберігати його треба не в пакеті, а в коробці з щільною кришкою. Холод вбереже хліб від появи цвілі, а коробка - від сторонніх запахів і зачерственія, в такому вигляді він може зберігатися скільки завгодно днів. Хліб можна і заморозити на пару місяців в морозилці. Тільки краще перед заморожуванням його нарізати. Те ж відноситься до десертів із здобного тіста. Завжди можна тримати напоготові пару пирогів у морозилці, які в критичний момент можна трохи підігріти в мікрохвильовці або в духовці. Не варто заморожувати хіба що пироги з капустою, цибулею або яйцями. Тривала заморозка погіршить смак начинок.

І, безсумнівно, в холодильнику обов'язково потрібно зберігати препарати відповідно до інструкції. Особливе це стосується крапель для очей кшталт «Тауфон» або «Оксіал», або рідких вітамінів типу «Елькар».

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: