» »

Як вибрати накопичувальний водонагрівач?Сучасні побутові прилади та обладнання дозволяють налагодити гаряче водопостачання навіть у тих приватних будинках, які не підключені централізованим системам комунікацій. Забезпечити мешканців приватного будинку гарячою водою можна за допомогою автономної системи водопостачання - накопичувального водонагрівача.

Як вибрати накопичувальний водонагрівач?

Які бувають накопичувальні водонагрівачі

Конструктивно накопичувальний водонагрівач являє собою теплоизолирующий бак досить великого обсягу - від 30 до 250 літрів, усередині якого знаходиться нагрівальний елемент - ТЕН. По суті, це великий термос з підігрівом, який працює на електриці або газі. Температура води регулюється за допомогою терморегулятора і може досягати 85оС. Після того, як задана температура досягнута, водонагрівач переходить в режим автоматичного її підтримки. У міру того, як гаряча вода витікає з бака, на її місце надходить холодна і тут же починає нагріватися.

Який накопичувальний водонагрівач вибрати

Вибір моделі залежить від наявності газопостачання в будинку. Якщо централізований газ підведений, є сенс придбати газовий водонагрівач, оскільки в експлуатації він більш економічний, ніж електричний. Газові нагрівачі бувають підлогові і настінні. Ємність підлогового може досягати 1000 л, настінні - 10 до 100 літрів. Вибір робіть залежно від потреб своєї сім'ї, для тієї, що складається з 3-4 чоловік, цілком достатньо буде і настінного.

Деякі моделі газових водонагрівачів можуть працювати в режимі проточного нагріву води, що скорочує час нагрівання до мінімального. Інерція накопичувального нагрівача може становити від півгодини до декількох годин, вона залежить від обсягу накопичувального бака. До достоїнств накопичувальних газових водонагрівачів можна віднести незалежність від тиску газу і напору води в трубах, крім того, вони стійкі до корозії і накипу. До недоліків відносяться великі габарити, обмеження за обсягом бака, тривалість нагрівання води до потрібної температури і висока ціна.

Щоб забезпечити квартиру гарячою водою під час планового або аварійного відключення, краще придбати і встановити проточний водонагрівач, який займає менше місця і коштує набагато менше.

У електричних водонагрівачів термін нагріву залежить не тільки від обсягу бака, а й від потужності Тена, яка може становити від 1,2 до 2,5 кВт. Електричні накопичувальні нагрівачі для побутових потреб випускають в настінному варіанті і вибір обсягу також визначається кількістю проживаючих. Для сім'ї з 2-х чоловік зазвичай буває достатньо бака ємністю 50 л.

Врахуйте, що в місті температура холодної води вище, ніж в заміському будинку, тому для установки в квартирі можна вибрати електричний водонагрівач меншої потужності.

Вибираючи електричний водонагрівач, зверніть увагу, щоб його бак був з нержавіючої сталі, що дозволить продовжити термін його служби. Крім того, він повинен бути оснащений магнієвим анодом, що запобігає корозії бака зсередини, теплоізоляційним внутрішнім шаром, що забезпечує збереження тепла вже підігрітої води, терморегулятором, що дозволяє задавати потрібну температуру, а також запобіжним клапаном, необхідним для стравлювання надлишкового тиску.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: