» »

Як мити духовкуЯк мити духовку. При приготуванні їжі в духовці без фольги або мішечків для запікання все бризки потрапляють на стінки приладу. Відмити дуже брудний духова шафа здається практично нереальним заняттям. Але це не так, адже очистити до блиску можна навіть найбруднішу духовку, головне лише трохи постаратися.

Як мити духовку
Вам знадобиться
  • - чистячі засоби для духовок;
  • - миючий засіб для посуду;
  • - сіль, сода;
  • - губка;
  • - рукавички.

Вимкніть духовку з мережі. Вимикати з кнопки не можна, так як напруга все одно буде присутній. При попаданні води може статися замикання, і прилад згорить. Та й з метою дотримання власної безпеки це не завадить.

Для миття духовок використовуйте тільки спеціальні засоби, наприклад, спреї або гелі без абразивних частинок. Якщо ви подряпаєте внутрішнє покриття миючим порошком, то наступного разу відмити його буде ще складніше, адже бруд буде проникати в шорсткі місця.

Одягніть гумові рукавички. Чистячі засоби містять хімічні речовини, що роз'їдають шкіру рук. Тепер можна приступати до миття духовки.

Якщо духова шафа дуже брудний, спочатку змочіть всі його стінки вологою м'якою губкою. Нехай бруд трохи розмокне. Після чого обполосніть прилад чистою водою. Можете нанести спеціальний засіб і залишити його на 10-15 хвилин, точний час впливу подивіться на упаковці.

Якщо ви не хочете використовувати хімічні речовини, нанесіть на губку трохи дрібної солі, соди і миючого для посуду, і ретельно потріть забруднення, потім залиште оброблені стінки духовки ще на 10 хвилин.

Як тільки бруд розмокне, помийте прилад чистою водою з використанням засобу для миття посуду. Воно видалить частинки їдких компонентів, які нерідко додають у спреї для очищення духовок і мікрохвильових печей. Ретельно обполосніть стінки чистою водою. Якщо ви використовували сіль, соду і миючий засіб, то можете відразу приступити до його споліскування.

Користуватися духовкою небажано протягом доби, за цей час вона встигне просохнути. Якщо вона потрібна вам якомога швидше, то включіть акуратно її в мережу і поставте на максимальну потужність. Через кілька хвилин залишки вологи випаруються, але цей спосіб може загрожувати коротким замиканням.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: