» »

Як розділити виту паруКручений парою прийнято називати кабель, інформаційні жили якого попарно свити (скручені) між собою. Спочатку такий тип кабелів використовувався виключно для телефонного зв'язку, але пізніше отримав широке поширення при побудові локальних мереж: прокладка і підключення точок доступу на горизонтальному рівні СПС. На даний момент найбільшою популярністю користуються чотири-і восьмипроводного кабелі UTP. Перші з них призначені для прокладки телефонних ліній всередині квартири або офісу, підключення аналогових і цифрових станцій телефонного зв'язку, а також включення ПК в локальну мережу. Другі - виключно для створення LAN.

Як розділити виту пару
Вам знадобиться
  • - UTP-кабель;
  • - ніж;
  • - обжимной інстумент.

Оброблення UTP - досить проста справа. Візьміть гостро заточений ніж, найкраще підійде канцелярський. Відрегулюйте довжину леза (залиште самий кінчик) і зробіть поздовжній надріз необхідної вам довжини.

Тепер акуратно звільніть жили і зріжте зовнішню оплетку кабелю. Як правило, додаткового захисту в UTP-кабелях немає. Однак періодично можна зустріти поліетиленову стрічку, яка відокремлює одну пару жив від іншої. Ви можете спокійно розмотати її і відрізати.

Після цього необхідно розплести кожну пару жив, вирівняти всі жили в один ряд за такою колірною схемою: біло-оранжевого, помаранчевий, біло-синій, синій. Після цього, якщо довжина жив нерівномірна, слід обрізати їх все по одному рівню.

Для обтискача таких кабелів застосовуються два типи конекторів: RJ-11 і RJ-45. Різниця між ними полягає в розмірах і в кількості проводів, підводяться до них. RJ-11 призначені для телефонних станцій - в них входить до чотирьох жив. RJ-45 використовується для LAN, де можлива комутація восьми проводів.

Якщо вам необхідно підключити телефон, то візьміть відповідний роз'єм, вставте в нього жили кабелю, згідно колірній схемі. А потім обіжміть коннектор за допомогою обжімніка. Якщо ви маєте намір під'єднати ПК до локальної мережі по чьотирьох схемою, необхідно використовувати RJ-45. Так як він розрахований на вісім проводів, то жили обробленої UTP-кабелю, необхідно вставляти, відповідно, в 3, 4, 5 і 6 роз'єми напрямних. Після чого коннектор також слід обробити за допомогою обтискного інструменту.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: