» »

Як встановити запірну арматуруМонтаж запірної арматури передбачає її встановлення в складі трубопроводу з використанням різьбових з'єднань. Контакт запірної арматури з трубопроводами здійснюється через робочі поверхні фланців, а для підвищення герметизації використовуються гумові ущільнення. Установка різних типів запірної арматури має свої особливості.

Як встановити запірну арматуру
Запірна арматура об'єднує широкий спектр номенклатури компонентів трубопроводів, призначених для зупинки або зміни подачі рідини або пари. Елементи запірної арматури включають в себе клапани, крани, дискові затвори і засувки. Монтаж запірної арматури здійснюється за допомогою різьбових фланців з використанням герметизуючих прокладок. Через наявність у складі запірної арматури гумових ущільнень, умови її зберігання повинні задовольняти вимогам вологості і захисту від дії прямих сонячних променів.

Умови правильної установки запірної арматури

1. Для захисту запірної арматури від гідравлічного удару трубопровід повинен мати у своєму складі зворотний клапан, що забезпечує стабільне протягом.

2. У зв'язку з імовірністю виникнення надлишкових напруг в місцях вигину трубопроводу монтаж запірної арматури повинен здійснюватися на прямолінійних ділянках.

3. Перед початком монтажних робіт внутрішні поверхні елементів запірної арматури повинні бути очищені від сторонніх предметів і забруднень.

4. Поверхні приєднувальних фланців не повинні мати будь-яких дефектів, так як це може стати причиною розгерметизації з'єднання.

5. До установки гумових ущільнень і прокладок необхідно перевірити їх стан.

Особливості монтажу дискових затворів

1. Під час монтажу диск повинен бути відкритий на 1/4.

2. Приєднувальні фланці дискового затвора і трубопроводів повинні мати однакові діаметри.

3. Монтаж дискового затвора не вимагає установки додаткової прокладки між приєднувальними фланцями.

Особливості монтажу кульових кранів

1. При установці крана слід закручувати приєднувальну гайку за допомогою динамометричного ключа, витримуючи при цьому максимальний момент 30 Нм.

2. При з'єднанні крана з трубопроводом необхідно дотримуватися підвищеної обережності, щоб не пошкодити приєднувальну різьблення.

3. Кульовий кран при монтажі не повинен бути затиснутий в лещата або піддаватися іншим силовим впливам.

Особливості монтажу засувок

1. При монтажі засувок не можна виконувати їх транспортування, використовуючи штурвал в якості такелажу.

2. Для запобігання механічних пошкоджень і подальшого розвитку корозії не допускається падіння засувки з висоти.

3. Перед монтажем засувка повинна бути встановлена ​​відповідно до напряму руху робочого середовища.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: