» »

Подарунок до 8 березня - посудомийна машинаЯкий подарунок замовляти чоловікам? Може, день в спа-салоні? Краще просите посудомийну машину: вона заощадить не тільки ваш час, але й гроші. Хоча б на манікюр!

Подарунок до 8 березня - посудомийна машина
У Європі продажі «посудомийок» майже в 10 разів вище, ніж у Росії: люди там не хочуть переплачувати за воду. Останні технічні досягнення дозволяють використовувати для миття 12 комплектів посуду всього 7-10 літрів води, така машина в Європі окупається менше ніж за рік.

Повновбудовувані моделі закриваються меблевими фасадами: для кожної маніпуляції з машиною потрібно відкривати дверцята шафки. Це незручно, зате такі посудомийні машини можна встановлювати в раніше куплені кухонні гарнітури: вони трохи нижче, ніж стандартні підлогові шафи.

Зручніше у використанні частково вбудовані моделі: тут панель управління відкрита, можна стежити за ходом програми, не відкриваючи шафу, але таку машину треба купувати разом з меблями.

Окремо стоять моделі (соло) не вимагають суміщення з кухонним гарнітуром. Такий варіант ідеальний для знімних квартир та житла з меблями, де нічого не можна вбудувати.

Компактні настільні та вбудовані посудомийні машини - відрізняються не тільки типом установки і габаритами, але і місткістю: якщо повнорозмірні моделі розраховані на 9-16 комплектів посуду, то компактні - на 3-6. Настільні моделі розміщуються де завгодно, лише б дотягнутися до водопроводу та електромережі. Вбудовані моделі рідкісні, але вже зустрічаються на російському ринку. Їх можна вмонтувати, наприклад, в нішу для мікрохвильової печі - на рівні грудей, що дуже зручно.

Вбудований варіант хороший для невеликої сім'ї та маленької кухні, настільний - для знімного житла або кухні, де немає місця для габаритної техніки. Не варто забувати, що компактні машини витрачають менше електроенергії і води.

Посудомийні машини мають класи миття (А, В, С) і енергоспоживання (А і В). Останній дозволяє покупцям зрозуміти, економічний це прилад чи ні. Якщо ще кілька років тому дорогі й дешеві машини помітно різнилися по класах, то зараз економсегмент підтягується за якістю, зберігаючи доступні ціни.

Технологія сушіння впливає на вартість і зручність використання машини. У недорогих моделях застосовується конденсаційна сушка. Наприкінці мийки посуд обполіскується гарячою водою, волога випаровується і осідає на стінках камери, стікаючи у відсік для конденсату. Мінуси цього способу - тривалість процесу, необхідність відкривати дверцята після закінчення циклу, щоб посуд знову не стала мокрою.

Турбосушка припускає наявність тепловентілятора, що обдуває камеру. Такий спосіб дорожче, швидше і зручніше. Але якщо вентилятор зламається, ремонт вийде недешевим.

Найпрогресивніша сушка - цеолітова: спеціальний контейнер заповнений мінералами. Під час сушіння вони вбирають вологу і виділяють тепло. Швидко, надійно і, на жаль, дорого.

Бюджетні машини часто мають механічне управління, при якому кожній програмі відведено певний час. Якщо обираєте такий прилад, зверніть увагу на наявність функцій половинного завантаження і додаткового полоскання.

Електронне і сенсорне управління дозволяє комбінувати програми, прямо в процесі активувати різні функції, бачити індикацію режимів на дисплеї. Машини самі визначають обсяг, масу і ступінь забрудненості посуду та оптимізують витрати води і електроенергії для кожного конкретного циклу миття. Деякі мають сенсор чистої води (він покаже, що залишків їжі і миючого засобу немає) і функцію відкладеного старту (можна запрограмувати нічний миття).

Є низькотемпературні програми делікатного миття скла і кришталю. На противагу - програми інтенсивного миття і спеціальні програми для каструль: посилена циркуляція дуже гарячої води. Економічні програми дозволяють витрачати на 20% менше електроенергії, знижуючи температуру води для миття несильно забрудненого посуду.

Для заощадження та енергії, і часу призначені експрес-програми з укороченим циклом. Програма замочування корисна, якщо посуд в машині коштує кілька годин до миття. Завдяки попередньому ополіскуванню вона буде вологою і залишки їжі не засохнуть.

Важливий момент - захист від протікання, блокуюча подачу води. Не кожен виробник пише, повна вона чи часткова. А адже повний захист гарантує безпеку і корпуси, і шлангів, а часткова - або того, або іншого.

Зустрічається можливість підключення машини і до холодної, і до гарячої води. Це дозволяє не залежати від дій комунальних служб і економити електрику. Провідні бренди мають у своєму активі хоча б одну таку модель.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: