» »

Генеральне прибирання в квартирі: з чого почати



У брудному будинку з курними полицями і немитим посудом не може бути комфортно і затишно. Підмітання підлоги і розкладання чистою і вигладженою одягу, тобто дрібні щоденні справи, займають не так вже багато часу. А от коли приходить черга генерального прибирання, у багатьох господинь опускаються руки.

Генеральне прибирання в квартирі: з чого почати
Перед тим як брати в руки швабру і ганчірку, оцініть масштаб «трагедії» і запасіться всім, що полегшить вам роботу. Поміняйте мішок для збору пилу в пилососі, придбайте миючі засоби, якщо не впевнені, що старих запасів вистачить. Забудьте про те, що все життя найефективнішим способом мити вікна були газети. У будь-якому супермаркеті є чимало диво-ганчірок з мікрофібри, які зроблять скла і дзеркала чистими буквально за пару хвилин.

Класична генеральне прибирання

Наводити ідеальну чистоту потрібно з розумом. Починати слід з пошуку помічників. Кличте на допомогу всіх мешканців квартири. По-перше, це значно скоротить час прибирання, а по-друге, стане прекрасним сімейним розвагою. Є і ще один секрет: речі, які здаються вам вкрай необхідними, для інших членів сім'ї є лише сміттям (з боку-то видніше). У них не буде обливатися серце кров'ю при викиданні джинсів, які вже років 10 лежать в шафі.

Помічники вам знадобляться на найпершому і головному етапі - позбавлення від мотлоху. Візьміть пару-трійку великих сміттєвих пакетів, покладіть їх посередині кімнати. Починайте перебирати все, до чого дотягується. Тріснуті тарілки і чашки з відбитими ручками, непарні шкарпетки, порожні коробки з-під взуття і сумки з відірваною ручкою або рваною підкладкою - все це без жалю складайте в головний сміттєвий пакет. Одяг, яка ще непогано виглядає, але вийшла з моди або стала мала, збирайте у другій пакет. У третій пакет відправляйте непотрібні книги і дитячі іграшки. Перший пакет віднесіть в сміттєвий контейнер, а другий і третій - у найближчу церкву, притулок або благодійну організацію.

Другий етап - безпосередньо сама прибирання. У позбавленні від мотлоху діти - прекрасні помічники. В іншому ж - люті вороги порядку. Поки ви будете драїти підлоги в одній кімнаті, в іншій вони можуть забруднити килим фарбами. Та й відволікати вони вас будуть постійно. Тому рекомендується відправити дітей гуляти у двір, а з помічників залишити чоловіка. На плечі вашого компаньйона з прибирання ляже прикручування поличок, перестановка меблів (тимчасова) і тому подібні справи, що вимагають фізичної сили.

Збирання слід починати з кімнати з балконом. Саме на балконі, як правило, найбільше сміття і пилу. Потім настає черга спалень та дитячої кімнати. В останню чергу забирається санвузол і кухня. Втім, господиня може віддати перевагу і інший порядок прибирання. Все залежить від ступеня забрудненості кімнати і особистих звичок.

Генеральне прибирання включає в себе багато етапів. Намагайтеся комбінувати заняття. Поки розморожується холодильник, можна навести порядок в крупах та спеціях (не забувши протерти полки в кухонних шафах). Якщо ви вже поклали в машину штори і запустили прання, відразу ж приступайте до миття вікон і підвіконь.

Не забувайте щогодини робити 5-хвилин перерва, інакше швидко втомитеся і так і не доведете генеральне прибирання до кінця.

Генеральне прибирання за системою Lady Fly

Останнім часом багато господинь стали користуватися системою Леді Флай, яка дозволяє утримувати будинок в чистоті, не витрачаючи на це багато часу. Щоб прибирання не перетворилася на стомлюючої і фізично вимотуюче заняття, розділіть всю квартиру на зони. Наприклад, кухня, ванна і туалет, спальні, вітальня (загальна кімната), балкон та коридори. На прибирання однієї зони відведіть собі цілий тиждень, але працювати над чистотою слід 15-30 хвилин на день. Вже через 5 тижнів у вашому будинку не залишиться мотлоху, він засяє чистотою. А головне - вам ніколи більше не доведеться витрачати всі вихідні на генеральне прибирання, адже на підтримку порядку в квартирі ви звикнете витрачати всього по 15 хвилин кожен день.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: