» »

Як мити лінолеумЧим помити лінолеум. Одним з найпопулярніших підлогових покриттів є лінолеум. Фактура і колірна гамма різних видів цього покриття дуже різноманітна, у зв'язку з чим, підібрати його різновид, яка оптимально підійде для інтер'єру конкретного приміщення не становить великої праці. Але для практичною домогосподарки основним питанням є, як мити лінолеум.

Як мити лінолеум
Вам знадобиться
  • - відро;
  • - вода;
  • - ганчірка;
  • - губка;
  • - гас;
  • - бензин;
  • - мило господарське;
  • - оліфа;
  • - засіб для миття посуду.

Щоб малюнок на лінолеум не обесцвечивался, намагайтеся уникати попадання на нього прямих сонячних променів. Необхідно закривати вікна щільними шторами в спекотні дні.

Під час прибирання не користуйтеся рідким милом. Додавайте в воду, яку використовуєте для миття, засоби, що містять велику кількість лугу. Можете придбати в магазинах спеціальні засоби для миття лінолеуму.

Якщо на підлоговому покритті з'явилися плями, спробуйте відмити їх за допомогою господарського мила. Візьміть шматок кошти і натріть його на крупній тертці, додайте у воду з розрахунку 100 грам мила на 10 літрів рідини. Вода повинні бути теплою. Видаліть пляма змоченою в цьому складі ганчіркою, потім протріть сухою.

Якщо пляма жирне, візьміть засіб для миття посуду, додайте кілька крапель у воду для миття підлог. Щоб не стерти малюнок з лінолеуму, не мийте його гарячою водою.

Чорнильна пляма можете видалити за допомогою наждачного паперу, пемзи. Після процедури протріть забруднення губкою, просоченою рослинним маслом або оліфою, потім протріть ганчірочкою з вовни.

Сліди від брудного взуття, фломастерів або фарб можете змити за допомогою бензину. Візьміть змочену у складі ганчірочку і протріть пляму, після чого протріть це місце вологою губкою і витріть насухо. Якщо пляма від іржі, замість бензину візьміть гас.

Після миття змастіть лінолеум лляною олією, це створить на поверхні захисну плівку. Можете в цих цілях використовувати молоко.

Іноді на поверхні лінолеуму утворюються вм'ятини і патьоки, які можна закрити мастикою. Для цього візьміть чотири частини скипидару і одну частину попередньо подрібненої каніфолі, змішайте. Додайте фарбу для підлог під колір підлогового покриття, нанесіть на лінолеум і зачистите шкіркою.

Мийте лінолеум вручну, без використання миючих пилососів і швабр. У разі, коли плями не зникають, спробуйте їх зафарбувати. Візьміть ганчірку і просочіть її розчинником (циклогексаном), протріть нею забруднення.

Тільки що укладений лінолеум відразу натріть мастикою, оскільки він занадто швидко вбирає бруд. Перший час його краще не мити, а тільки протирати сухою ганчіркою. Всі ремонтні роботи намагайтеся провести до того, як поклали підлогове покриття.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: