» »

Як мити підлоги в квартиріПрибирання приміщень і миття підлоги - це необхідна процедура, яку потрібно виконувати періодично. Поступово накопичується пил і бруд не тільки псують вигляд кімнат, але й можуть стати причиною поширення різних інфекцій.

Як мити підлоги в квартирі

Підготовка підлоги

Винесіть з кімнати предмети меблів (столи, стільці, килимки і т.д.), які можуть перешкодити майбутньої роботи. Якщо на залишилися предметах є пил або бруд, бажано їх попередньо протерти вологою ганчіркою, це запобігатиме потраплянню сміття на чисту підлогу. Попросіть також своїх домочадців не ходити по кімнаті, відправте їх на прогулянку, якщо ви плануєте мити підлоги у всій квартирі. Подбайте про те, щоб миття підлог не заважали домашні тварини, досить часто причиною забруднення є їхні брудні лапи.

Підметіть підлогу

Перш ніж приступити до миття підлоги, приберіть з нього все сміття, для цього його можна пропилососити або підмести. Цей етап може здатися зайвим, однак він сильно полегшує процес миття, статева ганчірка не збиратиме на собі крихти, шерсть тварин, обривки паперів і т.д. Крім того, наявність часток твердих крихт може привести до утворення подряпин на поверхні підлоги.

Миючий засіб

Приготуйте воду для миття підлоги, для цього залийте у відро миючий засіб (якщо ви його використовуєте) і розбавте його достатньою кількістю води. Миючий засіб використовуйте строго відповідно до норм, зазначеними в інструкції на його упаковці, зайве його кількість може привести до пошкодження деяких покриттів підлоги.
Воду можна розбавити і звичайним засобом для миття посуду.

Миття підлоги

Миття підлог - процедура досить стандартна, починайте з кутів кімнат, від стіни протилежної до входу в кімнату. Підлоги мийте невеликими ділянками, періодично змочуючи ганчірку для підлоги. Якщо підлоги занадто брудні вимийте їх кілька разів. При першому проході не віджимайте ганчірку занадто сильно, нехай вона буде досить мокрою. Залиште підлогу мокрим, щоб бруд на ній трохи обм'якла, потім протріть його ще раз, тепер вже віджатою ганчіркою.

При необхідності повторіть цю процедуру. Намагайтеся не наступати на ті ділянки підлоги, які ви вже вимолила, мокрі підлоги швидко збирають на своїй поверхні частинки пилу і бруду. Якщо вам доводиться це робити, відразу ж протирайте ці ділянки, поки бруд на них не встигла висохнути.

Міняйте воду, якщо ви бачите, що вона занадто брудна.

Висушіть підлоги

Після того як миття підлог буде закінчено, ретельно висушіть їх. Не варто робити це за допомогою сухої ганчірки, намагаючись прибрати з підлоги зайву воду, це може привести до появи на ньому великих розлучень. Відкрийте двері та вікна і провітріть приміщення, підлоги повинні висохнути природним шляхом.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: