» »

Як потрібно прибирати квартируПрибирання квартири - нехитра, на перший погляд, справу. Але воно деколи вимагає чимало часу і сил. Робити щось за системою набагато простіше і ефективніше - з цим згодні багато людей. Ніщо не заважає і вам систематизувати прибирання в будинку.

Як потрібно прибирати квартиру
Вам знадобиться
  • - блокнот для планування прибирання;
  • - коробки;
  • - звичайні засоби для чищення.

Намагайтеся підтримувати чистоту постійно - ця порада, можливо, найкращий, хоча і не завжди здійсненний. Якщо ви будете намагатися кожного разу класти речі на місце, мити посуд відразу після їди, то все, що вам залишиться - це регулярно випирати пил і мити підлоги.

Намагайтеся щодня робити щось для підтримки порядку в будинку: сьогодні розберіть шафа, а завтра візьміться за кухню. Так прибирання буде постійно віднімати у вас незначна кількість часу, тоді як якщо робити це рідко, доведеться братися за генеральне прибирання. А на це вже може піти не один день. Кому охота витрачати всі вихідні на розбір завалів?

Не відкладайте прибирання на завтра. Якщо, приміром, у вас є лише півгодини і ви знаєте, що за цей час не встигнете все зробити, все одно приступайте до роботи. Останнє доробите потім. Можете навіть завести таймер, щоб не захоплюватися.

Кімнату (або всю квартиру) розділіть на зони і забирайтеся в них по черзі. Наприклад, наступного разу у вас за планом половина кухні, включаючи вікно. Це означає, що вам необхідно буде вимити вікно (якщо потрібно), випрати фіранку, протерти люстру, забратися в шафці поруч з вікном, вимити кухонну плиту і т.д.

Заплануйте на один якийсь день чистку всіх вимикачів в квартирі, на іншій - чистку дверних та інших ручок. Це займе дуже мало часу, а квартира буде непомітно ставати чистішим і чистішим. Дрібниці теж грають роль.

Частіше позбавляйтеся від непотрібних речей. Це скоротить в майбутньому час на прибирання, адже вам не доведеться знову і знову перекладати їх з місця на місце. Викиньте непотрібне або віддайте тим, хто його потребує.

Використовуйте коробки, щоб зберігати однотипні (зазвичай дрібні) речі - нитки, інструменти, зарядні пристрої та інші технічні дрібниці, косметику і т.д. А ці коробки можна, в свою чергу, ставити в шафу. Так ваше житло буде виглядати акуратно, а знайти щось потрібне буде набагато легше, ніж якби ви копалися в купі різнорідної дрібниці.

По можливості давайте доручення членам своєї родини або розподіліть між ними якісь обов'язки по дому. Так справи будуть робитися швидше, а у вас буде більше вільного часу. Також попросіть домашніх, наприклад, намагатися класти речі на місце і відразу прибирати за собою. Підключіть дітей до наведення чистоти, перетворивши цей процес у гру.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: