» »

Килим на кухні - чи варто "гра свічок"?Килим або килимове покриття на підлозі в кухні часом здається непоганим рішенням. Воно допомагає створити затишок, по ньому приємно ступати навіть босими ногами, а якщо в будинку є маленькі діти, деяким здається, що по килиму їм буде набагато зручніше і безпечніше повзати, та й для ігор на підлозі, поки мама займається готуванням, килим здається краще холодного і твердого ламінату або навіть лінолеуму. Але, якщо задуматися, килим на кухні доставить господині набагато більше неприємностей, ніж вигод.

Килим на кухні - чи варто "гра свічок"?

Килим «притягує» бруд

Відомо, що кухня і ванна кімната - мабуть, самі «брудні» місця в будинку. Якщо в таких кімнатах, як зал або спальня, основна проблема - це пил, то в кухні до неї додається ще й підвищена вологість повітря, а також додаткові джерела забруднень (продукти, вода та ін.) А м'який і пухнастий килим, немов спеціально створений для того, щоб накопичувати забруднення, і уникнути цього при всьому бажанні не вийде.

Під час готування неминуче на підлогу падають дрібні частинки їжі під час подрібнення продуктів, краплі води потрапляють на килим при митті посуду, мікроскопічні частинки жиру при смаженні осідають на ворсі, та й від випадково впала на підлогу краплі соусу не застрахована навіть сама акуратна господиня.

Таким чином, килим або палас, постеленний на кухні, потребує ретельної щоденної чищенні, причому із застосуванням додаткових засобів для чищення. По-перше, це забирає багато часу, а по-друге, навіть при самому щадному догляді щоденне чищення швидко призведе до того, що килим втратить вигляд, і його доведеться замінити.

Деякі використовують на кухні джутові килимки - їх можна прати, але доглядати за ними також доводиться щодня.

Килим вбирає запахи

Відомо, що запахи довше зберігаються в ворсистих поверхнях, а саме ворсистість присутній у будь-якого, навіть самого «короткошерстного» килима. І якщо забруднення з поверхні видалити ще можна, боротися з в'їдаються запахом, набагато складніше. Навіть при наявності гарної витяжки, запахи їжі, що поглинаються килимом під час багаторазових готовок, будуть вбиратися в його ворс, створюючи неповторний, але не найприємніший «букет».

Ароматизація кухні за допомогою різних засобів і щоденне чищення, звичайно, можуть вирішити цю проблему, але лише частково. Килим, що пролежав на кухні довгий час, неодмінно буде пахнути не кращим чином.

Знаходимо компроміси

Тому висновок невтішний: навіть якщо господині не шкода своїх сил і часу на щоденний ретельний догляд за кухонним килимом, покривати ним підлогу на кухні - не найкраще рішення. Ламінат або хороший лінолеум підійдуть для цього приміщення набагато краще: вони практичніше, легше у догляді і довше зберігають вигляд.

Якщо ж все-таки є потреба доповнити інтер'єр кухні килимом, наприклад, при локалізації зон для приготування і прийому їжі, які з'єднані в одному приміщенні, то краще зупинити свій вибір на невеликому килимку, розташованому в зоні їдальні. Причому, розумно буде віддати перевагу не надто пухнастому виробу з синтетичних матеріалів - такий килимок є більш зносостійким і більш практичним для використання в кухні.

Можна використовувати й килимки з натуральних матеріалів, наприклад, для ігор дітей, але їх краще стелити тільки на час використання, тим самим продовжуючи їх термін служби і полегшуючи прибирання.

У цьому випадку менше ймовірність його забруднення, та й чистити такий килим набагато легше, ніж той, що покриває весь простір кухонного приміщення.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: