» »

Як зробити ванну білоїБіла ванна - справжня гордість господині, ось тільки ця розкіш не всім доступна. Бо часом сантехніка жовтіє і на ній стають видні плями і іржа. Проте все ще можна поправити, досить регулярно дотримуватися кількох правил.

Як зробити ванну білої

Частка ванни

Різним ваннам рекомендовані різні засоби для чищення. Для емальованому сантехніки відмінно підходять засоби, у складі яких є харчова сода. Найпопулярнішими і дієвими є «Пемолюкс», Сomet. Акрилова ванна засяє білизною, якщо використовувати спеціальні гелевидні і рідкі засоби. Наприклад, «Містер Чистер», «Сан Клин», Triton, «Пані Ванна», «Арлілан-спрей».

Для чищення емальованих ванн категорично забороняється використовувати металеві щітки та губки на основі скловолокна, оскільки вони залишають подряпини і сірі смуги, які неможливо буде змити. Також потрібно відмовитися від застосування засобів, що містять соляну, щавлеву кислоту, луги, формальдегіди.

Вони мають властивість роз'їдати емаль, яка згодом не підлягає відновленню. Для чищення акрилових ванн не можна використовувати пральні порошки, абразивні пасти. Вони тільки дряпають поверхню сантехніки. Також не рекомендується застосовувати на акрилової поверхні емульсії, що містять спирт, аміак, бензин і ацетон, які містять хлор препарати, оскільки вони роз'їдають її.

Народні засоби

Не обов'язково купувати в магазині дорогі засоби для чищення ванни, можна обійтися і підручними. Так, іржа на емальованому ванні добре видаляється харчовою содою. Їй слід протерти плями і залишити на 10 хвилин, після чого погляду відкриється білосніжна ванна. З іржею допоможе впоратися суміш бури і оцту, якій потрібно буде обробити плями. Підійде навіть кашка з солі і підігрітого оцту.

Якщо зовнішній вигляд ванни псує вапняний наліт, з емальованій поверхні його можна видалити за допомогою нашатирного спирту. Його потрібно розчинити у воді і нанести на 10 хвилин на поверхню сантехніки, потім все потрібно змити теплою водою. Аналогічно діє і лимонний сік. Можна також використовувати для цих цілей оцет із сіллю, цією сумішшю потрібно потерти наліт, і від нього не залишиться й сліду.

Проводити дані заходи потрібно регулярно, а краще не допускати появи іржі і вапняного нальоту. Для цього рекомендується добре мити ванну після кожного відвідування, тоді вона завжди буде сяяти білизною, а купатися в ній буде одне задоволення.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: