» »

Звідки береться чорна цвільНайчастіше після ремонту у ванній або на кухні, після деякого часу, з'являються чорні плями на шторі або на швах кахельної плитки. Це не що інше, як чорна цвіль.

Звідки береться чорна цвіль
Чорна цвіль в невеликих кількостях завжди присутня в повітрі. Явно помітною вона стає тільки тоді, коли відбувається її велике скупчення і присутні умови для її зростання. Цвіль з'являється досить часто в погано провітрюваних сирих приміщеннях.

Вентиляція в квартирах, як правило, відбувається через щілини у вікнах старого зразка, тобто свіже повітря заходить в квартиру через віконні щілини, а виходить через витяжний отвір, пророблений у стіні ванної кімнати та кухні. А сучасні вікна робляться таким чином, щоб у квартиру не проникали зайві запахи, шум і пил з вулиці. Відповідно і свіже повітря не проникає в приміщення, тому створюються цілком зручні умови для чорної цвілі. Є й інша причина - це можливий засмічення в вентиляційній трубі.

Небезпека чорної цвілі

При постійному вдиханні спор чорної цвілі та продуктів її життєдіяльності можна забезпечити собі алергію, астму, пневмонію, різні захворювання верхніх дихальних шляхів. У людини, яка довгий час перебуває в приміщенні, де присутня чорна цвіль, знижується імунітет, з'являються періодичні головні болі, носові кровотечі.

Як знищити чорну цвіль

Все залежить від того, як рішуче ви налаштовані в боротьбі з цим паразитом чи скільки ви можете виділити коштів. Адже, приміром, можна переробити ремонт вже з урахуванням сумного досвіду або просто зробити косметичну чистку приміщення, помити всі доступні й видимі місця утворення цвілі. Благо на сьогоднішній день існує величезний вибір різних засобів для чищення. Найефективніші це ті, які містять хлор. Однак вкрай незручно їх застосовувати на практиці. Як мінімум, працювати необхідно в рукавичках, а для деяких засобів необхідно користуватися і респіратором, і спеціальним одягом, яка захистить тіло від попадання хімії. Але зате ці заходи дозволяють без зусиль видалити всю цвіль, без залишку.

Найсприятливіше місце для цвілі - це силіконові шви між плиткою, тому необхідно використовувати спеціальний силікон, в якому містяться речовини, що перешкоджають розмноженню бактерій. А можна просто покрити шви спеціальним розчином, який згодом не дасть розмножуватися цвілі.

І все ж легше усунути причину, ніж постійно боротися з наслідками. Тому в першу чергу налагодьте циркуляцію повітря в приміщенні, систематично провітрюйте квартиру, не забувайте, що двері у ванну не варто щільно закривати - на ніч або, йдучи на роботу, залишайте її відкритою.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: