» »

Як відремонтуваті адаптер харчуванняАдаптери живлення бувають імпульснімі и трансформаторну. Останні нескладні у влаштуванні та доступні для ремонту в домашніх умів. Особливо, коли немає бажання купуваті новий блок живлення.

Як відремонтуваті адаптер харчування
Вам Знадоби
  • - мультиметр (омметр); - Викрутка хрестоподібна; - Паяльник невелікої потужності; - Запасні частини и деталі.

Перевірте, чи працює індикатор на корпусі адаптера. Если світлодіод світітіся, поиск на несправності почніть з прозвонки дроту, по якому електричний струм Надходить в блок живлення. Для перевіркі дротов віміряйте его Опір. Несправностей провід матіме Нескінченно великий Опір. Щоб під'єднаті Висновки мультиметра до обох кінців проводу, що не порушуючі ізоляції, використовуются швейні голки або СПЕЦІАЛЬНІ голки-Висновки омметра. Несправностей провід замініть новим.

Если індикатор НЕ світіться, розберіть адаптер. При цьом ві побачим, что ВІН Складається з трансформатора и Електронної схеми. Трансформатор зніжує мережеве напругу з 220 В пріблізно до потрібного значення. Електронна схема електричний струм віпрямляє Із змінного в Постійний и стабілізує напругу до точного значення.

Типового поломками трансформатора є перегоряння або обрів первинної або вторінної обмотки. Так як більшість адаптерів віробляють у Китаї и економлять на якісніх проводах, то в Першу Черга перевіряйте трансформатор. Для цього візьміть мультиметр и віміряйте Опір обох обмоток. Заміряті Опір первинної обмотки можна через контакти мережевої вилки, що не розбіраючі трансформатор. Опір первинної обмотки має становитися кілька тисяч Ом (кілька кОм), Опір вторінної - кілька десятків Ом. У разі несправності обмотки ее слід перемотаті, вікорістовуючі аналогічній новий провід.

При Перевірці трансформатора не чіпайте руками струмопровідні Частини. Контактних клем допустимо стосувати Тільки висновка мультиметра. Порушення цього правила не зашкодіть Вашому здоров'ю, альо показання омметра будут невірнімі. Обов'язково перед вімірюванням опору відключіть Висновки, что Йдут до електронній схемі, так як вона теж буде впліваті на Отримані результати.

Розібравші трансформатор, знайдіть діодній міст. ВІН призначеня для віпрямлення електричного Струму, что Йде по вторінній обмотці. Перевірте по черзі КОЖЕН діод, вімірюючі его Опір. При цьом віпоюваті его НЕ нужно. Несправностей діод буде мати Дуже низько або нульовий Опір. Справний - Дуже ровері, что прагнем до нескінченності. Пробитими діод замініть новим.

Уважности огляньте електронною схеми трансформатора. Несправності ее ЕЛЕМЕНТІВ визначавши по потемніння вокруг радіодеталей, тріщінах и сколів на їх корпусах, здутті конденсаторів. Поламаті деталі акуратно Віпаяті, розгляньте позначення на корпусі, Придбай точно Такі ж и встановіть Нові. При заміні конденсатора бажано поставити новий Трохи більшої місткості, а при его впаивание звертайте уваг на полярність его включення.

При несправності стабілізатора запам'ятайте, замалюйте або сфотографуйте его розташування на мікросхемі. Нову деталь звітність, встановлюваті, знаючи призначення и дотрімуючісь розташування вісновків стабілізатора. Вчасно зроблений Малюнок або Фотографія поможет вам правильно впаяті нову деталь, що не вдаючися у Такі складні Подробиці.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: