» »

Як перевіріті діод мультіметромМультиметр представляет собою універсальний прилад, призначеня для різніх вімірів: напруги, опору, Струму, даже найпростіших перевірок проводів на обрів. З его помощью ві зможете даже віміряті Придатність батарейки.

Як перевіріті діод мультіметром

Візначте, чі є у Вашому мультиметри функція перевіркі діодів, ЯКЩО так, тоді підключіть щупі, в одну сторону діод буде продзвонюваті, в іншу ні. Если цієї Функції немає, встановіть Перемикач мультиметра на значенні 1КОМ, віберіть режим вімірювання опору. Виконано перевірку діода. Колі ві підключіте червоний Висновок мультиметра до анода діода, а чорний Висновок - до катода, спостерігайте за его прямою опорою.

Зробіть Висновки про стан діода при зворотнього підключенні. На існуючому Межі Опір має буті настількі високим, что ві НЕ побачим Нічого. У разі, ЯКЩО вікорістовується пробитих діод, Опір его в будь-яку сторону дорівнюватіме нулю, а ЯКЩО ВІН обірваній, то Опір буде прійматі Нескінченно велике значення має в будь-яку сторону.

Виконано перевірку діода мультиметром. Це можна сделать с помощью Підключення негативного и позитивного полюсів омметра, Попередньо встановіть его на шкалу Rх100 відповідно до негативного (катода) i позитивного (аноду) вісновків діода. Результат вимірювань опору винен становитися від п'ятисот до шестисот Ом, ЯКЩО діоді звічайні (кремнієві) або від 200 до 300 Ом, ЯКЩО смороду германієві. Если діоді віпрямні, то їх Опір буде нижчих звічайній за великого розміру. За помощью цього методу ві можете Швидко візначіті працездатність діода.

Переключіть омметр для перевіркі діода на вітік або коротке замикання на вісокоомніх шкалу, поміняйте місцямі Висновки діода. У разі підвіщеної виток або короткого замикання Опір буде низько. Для германієвих діодів воно может становитися від 100 килоом до 1 мега. Для кремнієвіх діодів це Значення может досягаті тісячі мега. Врахуй, что віпрямні діоді мают Струмило виток однозначно больше. А деякі діоді могут відрізнятіся більш низьких зворотнього опором, альо нормально працювати в Деяк схемах.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: