» »

Як працює gps-навігаторЛюди повсякдення корістуються різнімі приладами, з ними життя стала набагато комфортніше. Сюди можна Віднести и gps-навігатори, смороду стали так само звічні, як и мобільні телефони, и фотоапарати, и мр3-плеєри. А хто заміслювався над тім, за Яким принципом здійснюється навігація?

Як працює gps-навігатор

gps-навігація

Ще в Далекі часи люди намагаліся полегшіті Собі життя в подорожче помощью різніх інструментів, что дозволяють Встановити Місцезнаходження в просторі. Таких, як, Наприклад, компас або секстант. ЦІ два прилади мают місце и в сучасности мире, однак все більшої популярності набуває так кличуть входити gps-навігація. З ее з'явиться Почаїв нова ера у візначенні географічних координат.

Сама по Собі абревіатура "gps" розшіфровується як "global positioning system", це широкомасштабна система визначення координат. Вона приводитися в дію Завдяк ряду супутніків на Сонячних батареях и наземних пунктів. Ця система Вперше булу запущена американська Міністерством оборони для забезпечення ВІЙСЬКОВОЇ безпеки держави, а з годиною стала доступна и цівільнім особам.

Сучасні люди Вже НЕ уявляють Собі життя без Використання супутникових систем. Смороду дозволяють подорожувати по всьому світу, без страху загубітіся на який-небудь незвіданій территории, дають Відчуття безмежної свободи.

Принцип роботи gps-навігаторів

Візначіті свое Місцезнаходження МОЖЛИВО ЗА помощью gps-пріймачів. Це вже Знайомі нам прилади - навігатори. Смороду обробляють сигналі з супутніків и обчислюють точні координати. Для цього вімірюється годину, за Який сигнал з космосу здатн дійті до земного об'єкта. Відстань обчіслюється автоматично віходячі з отриманням Даних про годину. Зазвічай для визначення положення об'єкта в просторі Достатньо ІНФОРМАЦІЇ, отріманої з трьох супутніків, ЯКЩО ж їх буде больше, то можна обчісліті ще й положення об'єкта над рівнем моря. Крім цього, система gps допомагає у візначенні маршрутів (даже з урахуванням пробок), відстаней, поиска окрем будінків и вулиць, різноманітніх об'єктів інфраструктурі. Навігація доступна в будь-який час дня чи ночі и в будь-яку погоду.

Якість gps-сигналу и похібкі

На Якість радіосігналів, відправленіх з супутніків, могут Дещо вплінуті підвіщена актівність на Сонці або Магнітні бурі. У ціх випадка зазвічай сигналі пошірюються Дещо гірше, навігатор буде функціонуваті повільніше.

Як правило, невелікі погрішності у візначенні координат вінікають у зв'язку з Деяк технічними неполадками системи. Сюди можна Віднести затримки в бортової апаратури, нестабільну роботу генератора, невизначенності стійбище супутника и Різні похібкі космічного характеру.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: