» »

Як зробити Простий підсилювач звукуПідсилювач нізької частоти, зібраній на інтегральній мікросхемі, Зручний тім, что НЕ вімагає налагодження после складання. Однією з найбільш Поширення мікросхем для Використання в таких підсілювачах є LM386.

Як зробити Простий підсилювач звуку

Підключіть другий І чверті Висновки мікросхеми LM386 до загально проводу.

Прієднайте шостий Висновок мікросхеми до шини живлення (+6 вольт), альо харчування на Цю шину пока не подавайте.

Візьміть змінний резистор на десять кіло. Розташо его ручкою вгору, висновка до себе. Лівий Висновок резистора з'єднайте з загально проводом, середній підключіть до третього висновка мікросхеми, правий - до виходе джерела сигналу. Вийшов регулятор гучності.

Зберіть так званні коригуючих ланцюжок. Для цього з'єднаєте послідовно конденсатор ємністю около 0,05 мкФ и резистор опором около 10 Ом. Цею ланцюжок включите между п'ятим висновка мікросхеми и загально проводом.

Один з вісновків ДИНАМІКА опором в 8 Ом підключіть до п'ятого висновка мікросхеми через електролітічній конденсатор ємністю від 100 до 500 мкФ (плюсом до мікросхеми), а Інший - до загально проводу.

Такий підсилювач має коефіцієнт Посилення, Рівний 20. Щоб збільшити его вдесятеро, вам знадобляться ще два конденсатора. Один з них, ємністю в 0,1 мкФ, включіть между сьомим висновка мікросхеми и загально проводом. Другий, електролітічній, ємністю в 10 мкФ, підключіть между дерло и восьмим висновка (плюсом до першого).

Если 200-кратний коефіцієнт Посилення занадто великий, а 20-кратний - занадто малий, зробіть его рівнім 50. Для цього послідовно з конденсатором на 10 мкФ включите резистор опором в 1 кОм.

При бажанні введіть в підсилювач додатковий підйом низьких частот. Для цього конденсатор на 10 мкФ замініть іншім, ємністю від 0,02 до 0,05 мкФ, а Опір включеного послідовно з ним резистора збільште в десять разів.

Встановіть регулятор гучності на мінімум, подайте на підсилювач харчування и вхідній сигнал, после чего плавно збільште гучність до бажаної.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: