» »

Як збільшити гучність навушниківЗвичайний детекторні приймач звучить Дуже тихо. Збільшити гучність звуку в навушники, а заодно, іноді и кількість прийнятя станцій можна, віготовівші найпростішій підсилювач. ВІН же поможет в Деяк випадка обійтіся без складної и небезпечної зовнішньої антени.

Як збільшити гучність навушників

Візьміть практично будь-який малопотужній площинах біполярній транзистор. Его емітер підключіть до загально проводу, а колектор через послідовно включені навушники и вимикач, что находится у відключеному положенні - до джерела живлення напругою в кілька вольт. Если транзистор має структуру npn, на загально проводі має буті від'ємній полюс джерела живлення, ЯКЩО pnp - позитивний.

Переконайся, что ваш детекторні приймач побудованій відповідно до вимог безпеки. Если вікорістовується зовнішня антена, перевірте, чи грамотно організовано заземлення и чі є грозоперемікача. Не забувай правильно користуватись ним.

Як НАВАНТАЖЕННЯ підключіть до детекторні приймач вместо навушників (смороду тепер підключені до підсілювача) резистор опором в 10 кОм. З'єднайте между собою Загальні дротов приймач и підсілювача.

З точки з'єднання детекторного діода и резистора подайте сигнал на базу транзистора через конденсатор ємністю около 0,1 мкФ.

Увімкніть вимикач. Ві почуєте Хрипко, альо гучно звук. Спробуйте підключіті между колектором и базою резистор опором у кілька сотень кіло, пока не впаівая его. Пробуйте використовуват резистори з все меншим опором, поки хрип НЕ знікне.

Відключіть живлення, впаяті підібраній вами резистор, потім вновь ввімкніть живлення и приступите до КОРИСТУВАННЯ приймачем.

При бажанні, замініть навушники на більш зручні нізькоомні, заново підібравші резистор.

Если детекторного приймач у вас ще немає, побудувалося его, відразу ж віготовте и підсилювач. Ві зможете вместо зовнішньої антени використовуват кімнатну, спорудіті якові можна швидше, и для Якої НЕ Потрібні грозоперемікача и заземлення.

Щоб побудуваті багатокаскадній підсилювач, підключіть до попередня каскаду вместо навушників резистор з тім же опором, Яке Було у навушників, потім з точки з'єднання резистора з колектором транзистора через конденсатор ємністю в 0,1 мкФ подайте сигнал на базу транзистора Наступний каскаду. Чутлівість підсілювача зроста. Щоб унікнуті самозбудження, ставити в підсилювач больше трьох каскадів НЕ рекомендується.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: