» »

Як дізнатіся Потужність підсілювачаПри підключенні акустічної системи до підсілювача, параметри Якого вам Невідомі, ві можете віміряті его максимальну віхідну Потужність. Це вам такоже Знадоби для ремонту та налаштування підсілювача в Майбутнього.

Як дізнатіся Потужність підсілювача
Вам Знадоби
  • - осцилографи;
  • - мультиметр;
  • - підсилювач.

Підключіть один з каналів вашого підсілювача або до колонці, ЯКЩО РОЗРАХУНКОВА Потужність колонки Свідомо больше, або до будь-якого еквіваленту НАВАНТАЖЕННЯ, Опір Яке дорівнює опору колонки. Використовуются резистор типу ПЕВ, як еквівалент НАВАНТАЖЕННЯ, потужністю від 10 до 100 Ватт. Подайте на вхід підсілювача сінусоїдальній сигнал, частота Якого может становитися від 100 до 200 герц; можете податі звічайній музичний сигнал. Поступово збільшуйте гучність.

У цею годину спостерігайте за екранах осцилографи и зверніть уваг, при якій напрузі почнет обмеження сигналу по амплітуді на віході підсілювача. Колі ві вімірюєте максимальну віхідну Потужність, що не подавайте на вхід підсілювача, Який підключеній до багатосмуговім АС, сигналі високих частот від генератора. Це может спричинитися за собою перевантаження дінаміків.

Слідкуйте за осцілограмою. На даним зображенні - http://oldoctober.com/pics/sonics/power01.png - наведені сінусоїдальній (1) i музичний (2) сигналі. Червоною стрілкою відзначеній тієї рівень сигналу, Яким звітність, скористати для розрахунку потужності підсілювача. Перепішіть ЦІ значення.

Підставте отриманий результат у формулу P = (U x U): (2 x R), де Р - Вихідна Потужність підсілювача в Ватах, U - Вихідна Напруга підсілювача, в Вольтах, а R - Опір завантаження. Таким чином ві зможете розрахуваті Потужність підсілювача.

Скорістайтеся вольтметром для вімірювання потужності підсілювача. Підключіть его помощью діода и конденсатора. Використовуются для Підключення Дану схему - http://oldoctober.com/pics/sonics/power04.png. Для Отримання сінусоїдального сигналом скорістайтеся програмним генератором нізької частоти.

Перейдіть по ПОСИЛАННЯ http://iurii-shalaev.narod.ru/download.html # generator и завантажте з сайту додаток «Генератор нізької частоти». Запустіть програму, підключіть схему и подайте на підсилювач сигнал. Далі помощью вольтметра зробіть вімірювання потужності підсілювача.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: