» »

Діафрагма у фотоапараті - що це?Діафрагма - одна з частин об'єктива фотоапарата, вона пріймає ВАЖЛИВО доля в «побудові» зображення. Що це таке, як вона працює І як ее можна використовуват, звітність, знаті шкірному фотографу, Який відкріває для себе шірокі возможности зйомки з ручними настройками.

Діафрагма у фотоапараті - що це?

Що таке діафрагма І як вона працює

Щоб зрозуміті, як працює діафрагма, ВАЖЛИВО розуміті, як взагалі фотоапарати перетворять Вступники світло в зображення. Для того щоб краще засвоїті принципи роботи камери, краще привести наочно приклад.

Уявіть абсолютно темну кімнату, в якій є вікно з чорними стеклами, через Який НЕ пронікає світло. Если ві Трохи відкрієте его, залиша невелика щіліну, то на протілежній стіні побачим тонку смужка світла. Если Розкрити вікно Повністю, то світлом наповніться вся кімната. У обох випадка вікно Було Відкрито, альо характеристики освітлення абсолютно Різні. У фотоапараті роль вікна Виконує діафрагма, а роль стіні, на якові потрапляє світло - матриця, яка фіксує зображення. Ті, наскількі широко Розкрити діафрагма, и візначає Багато характеристики майбутньої фотографії. Багато, альо НЕ ВСІ, так як діафрагма - НЕ єдиний елемент, Який бере в цьом доля.

Як віглядає діафрагма? Це заслінка, зібрана з так званні «пелюсток», Які, обертаючісь по колу, формують відчини різного діаметра (дів. прікріплене фото). Пам'ятайте аналогію з вікном? Розмір круглого відчинили, Який формують рухліві Пелюстки, аналогічній шіріні розорювання вікна. Діафрагма может складатіся з різної кількості пелюсток, и це теж Грає свою роль в побудові зображення.

Як використовуват діафрагму

У налаштування фотоапарата и на маркуванні об'єктіву характеристики діафрагмі позначаються помощью букви f з прісвоєнімі їй числові значення, Наприклад: f/1.2 або f/16. ВАЖЛИВО пам'ятати, що тут вікорістовується зворотна залежність, тоб, чім менше число, тим больше отвір діафрагмі (Ширшов Відкрито «вікно»). Таким чином, значення f/1.2 означає, что діафрагма Розкрити широко и світла на матрицю попал багато, а f/16 - мало. При віборі об'єктива ВАЖЛИВО звертати уваг на маркування f /. Чім нижчих ее значення (відштовхуємося від стандартного f/3.5), тім краще.

При максимально відкрітій діафрагмі на матрицю потрапляє велика кількість світла. Це дозволяє делать знімкі при Слабко освітленні без Використання Спалахи и Довгих вітрімок. До слова, вітрімка - це часовий відрізок, Які візначає годину, протягом Якого замок камери залішається відкрітім, пропускаючі світло на матрицю. Если вернуться до аналогії з вікном, то це годину, протягом Якого ві будете тримати йо відкрітім.

Крім цього, ширина Відкриття діафрагмі візначає глибино різкості. Если пояснюваті просто, то це та кількість предметів в кадрі, Які перебувають у фокусі и мают чіткі, різкі Грані. При широко відкрітій діафрагмі їх кількість буде невеликим. Напевно Багато хто бачив портрети, на якіх мужчина збережений чітко, а фон розмітій. Або у фокусі находится Тільки невелика деталь предмета, а ВСІ вокруг залішається розмітім. У фотографії цею красивий ефект назівається «ефектом боке».

При максимально відкритих діафрагмах можна добіватся фокусування на найдрібнішіх деталях, а ВСІ Інші джерела світла будут на знімку розміватіся в різнокольорові точки круглої форми. Тепер самє годину вернуться до пелюсток діафрагмі. Чім їх больше (у стандартних, недорогих об'єктівах їх, як правило, п'ять-сім), тім больше круглий отвір смороду формують, и тім більш м'яким буде розміття.

На Відміну Від широко відкритих отворів, прікріта діафрагма Забезпечує Більшу глибино різкості, тоб Більшу кількість предметів буде находится у фокусі. Це широко застосовується при зйомці, коли звітність, показати ВСІ деталі, Наприклад архітектурної, або пейзажної.

Такоже Такі настройки діафрагмі нужно використовуват при зйомці Вночі Зі штативом и довгими вітрімкамі. Чи не при Слабко освітленні, а самє Вночі, коли кількість джерел світла мінімально. Вузький отвір діафрагмі дозволяє делать чіткі знімкі без «пересвета», на якіх видно ВСІ деталі.

Знаючи теорію, ВАЖЛИВО поексперіментуваті з різнімі значеннями діафрагмі самостійно. Побачивши різніцю в знімках, можна навчитись вібіраті потрібне значення для різніх умів и всегда добіватся відмінніх результатів.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: