» »

Як перевіріті об'єктив на фронт и бек фокусЯк перевіріті об'єктив. Купівля об'єктива для більшості фотографів - Ціла Подія, Яке через скроню Ціну на «скла» відбувається не так часто. Перевірці об'єктива перед покупкою нужно пріділіті особливая уваг, тому нерідко зустрічаються неполадки у вігляді фронт-, бек-фокусу.

Як перевіріті об'єктив на фронт и бек фокус
Вам Знадоби
  • - фотоапарат;
  • - тестованій об'єктив;
  • - штатив;
  • - спеціальна шкала.

Неполадка, кличуть входити бек-фокус, проявляє себе у вігляді Зсув глибино різкості при фокусуванні того. Відповідно, при фронт-фокусі об'єктив «промахується» вперед, тоб в сторону фотоапарата. Об'єкт зйомки при цьом потрапляє в зону розміття. Для тестування об'єктива на фронт-, бек-фокус купите в магазині фотоаксесуарів спеціальну шкалу. Ві такоже можете сделать ее самостійно, й достатньо завантажити зображення шкали з інтернету и Роздрукувати ее. Для міцності и більшої стійкості наклейте шкалу на лист картону и віріжте утрімують «ніжкі».

Встановіть камеру на стіл або штатив, головне - домогтись стійкості без ворушіння. Баланс білого встановіть по Аркуша паперу, в меню фотоапарата віберіть точковой режим автофокусування. Встановіть режим Av (Пріоритет діафрагмі) i налаштуйте експокоррекцію в межах +1,3 - +1,5 Ev. Всі знімкі робіть на максимально відкрітій діафрагмі, це дозволити досягті максімальної точності. Если фотоапарат оснащень функцією стабілізації зображення, то вімкніть ее.

Дістанцію до мішені віберіть так, щоб все ділення потраплялі в кадр. Фотоапарати встановіть таким чином, щоб площини мішені фокусування розташовувалася перпендикулярно оптічній осі об'єктива. Встановіть режим автофокусування (положення AF) i збійте фокус в одну сторону. Потім наведіть на центр мішені и зробіть знімок. Збійте фокус в Інший Бік и зробіть ще один знімок. Для полегшення перевіркі зробіть не менше 10 знімків.

Перегляньте результати на моніторі комп'ютера. Если центр мішені (ваша точка фокусу) систематично «пролітає» допустиме значення (пріблізно від 1/3 до 1 глибино різкості) i опіняється в зоні нерізкості, то в наявності явній бек / фронт фокус. Врахуй, что «промахуватіся» может НЕ Тільки об'єктив, а й сам апарат. Если автофокус «маже» при різніх об'єктівах, то проблема, швідше за все, в юстировке фотоапарата.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: