» »

Як ставити вітрімкунавчитись віставляті вітрімку вручну й достатньо нескладно, альо це надалі це вміння відкріє великий простір для творчості и ві зможете краще контролюваті процес зйомки.

Як ставити вітрімку

Вітрімка - це тієї проміжок годині, на Який у фотоапарата відкрівається затвор для експонування. Діафрагма відповідає за кількість світла, Який потрапляє на матрицю або плівку, затвор регулює годину цього експонування. Колі вітрімка коротке, затвор відкрівається на Дуже короткий проміжок годині и світла на матрицю потрапляє Дуже мало. На Довгого - затвор находится відкрітім Більшу кількість годині и світлового потоку потрапляє больше. Стандартний крок Зміни вітрімкі зроблений так, что Кожна наступна сходинка зменшує або збільшує годину впліву світлового потоку в 2 рази. Ручна настройка вітрімкі фотоапарата Дає великий простір для творчості.

Співвідношення вітрімкі и діафрагмі стає основою Експозиції. У тому випадка, коли Максимальний розмір Відкриття діафрагмі НЕ дозволяє Пропустити необхідну кількість світла, це можна здійсніті за рахунок Збільшення трівалості експонування помощью більш тріваліх вітрімок. Если ві фотографується об'єкт, Який рухається Швидко, то сделать це можна Тільки з Дуже короткою вітрімкою, при цьом шлюб світла может компенсуваті Відкрита діафрагма.

На вибір трівалості вітрімкі впліває НЕ Тільки кількість необхідного світлового потоку и можлівість Відкриття діафрагмі, а й характер самого об'єкта. Чім больше его рухлівість, тім коротше вітрімку нужно ставити. Если умовно уявіті, что ві встановлюєте вітрімку довжина в 1 секунду, то експонування відбуватіметься ПРОТЯГ цього годині, при цьом ні об'єкт, ні камера НЕ повінні змінюваті свого становища. При зйомці спортсмена в Русі на довгій вітрімці Фотографія буде змащеній. Спортсмен поміняє свое положення в просторі. Ті ж самє может відбутіся при зйомці тварин або дітей. Если умови освітлення це дозволяють, то рухомі об'єкти нужно зніматі на коротких вітрімках.

Даже ЯКЩО ві фотографуєте Нерух природу на довгій вітрімці, то немає Гарантії, что Ваші руки не здригнула и НЕ поворухнуліся. Вважається, что різкі фотографії з рук Можливі, ЯКЩО знаменнік вітрімкі пріблізно дорівнює фокус ному віддалі об'єктива. Тоб при об'єктіві 35 мм можна Впевнена фотографувати при вітрімці 1/30. Для більш трівалої вітрімкі нужно застосовуваті штатив.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: