» »

Як тестуваті об'єктивПокупка нового об'єктіву - відповідальна справа. Від правильного Вибори покладів Якість ваших фотографій, їх чіткість и Глибина. Щоб НЕ розчаруватіся в купленому об'єктіві, звітність, перевіріті его на наявність дефектів.

Як тестуваті об'єктив

Тестування об'єктива ПОЧИНАЄТЬСЯ Зі зовнішнього Огляду. Уважности подівіться, чі немає на пластмасових Частинами об'єктива подряпін и потертостей. Зверніть уваг на Можливі тріщіні и вм'ятини - смороду могут Говорити про ті, что об'єктив роняли. Про це ж свідчіть "цокають" звук Лінз при легкому потрясіваніі об'єктива. З такими пошкодженню об'єктив мало Придатний для Використання: даже ЯКЩО ВІН працює зараз, в Майбутнього ві, швідше за все, зіткнетеся з проблемами фокусування, зумування та іншімі непріємностямі. З особливими ретельністю огляньте гвинти. Подряпіні на них І доручив говорять про ті, что об'єктив розбіралі, відповідно, ремонтувалі.

Уважности огляньте лінзи. Допускається невелика кількість пилку и Легкі невелікі (до 2мм) подряпіні на передній лінзі - смороду НЕ будуть делать істотного впліву на знімкі. Однак пив и подряпіні на задній лінзі повінні вас насторожіті: чім Ближче до матріці знаходяться дефекти, тім больше смороду позначаються на якості зображення.

Если ваш об'єктив з зумом, покрутіть кільце зумування. Воно винне рухатіся плавно, не заїдаті и НЕ скріпіті. Водночас, кільце не винних бовтатіся, інакше Важко буде утріматі фокус. Вітягніть об'єктив на максимальну Довжину и Трохи покачайте, натіснувші на нього. Люфт винен буті мінімальнім.

Тепер віпробуйте об'єктив в Дії. Оцініть чіткість фокусування, зробім кілька знімків як в автоматичності (AF), так и в ручному режімі фокусування (MF). Постарайтеся сделать знімкі як на Довгому, так и на короткому фокусі, а такоже сфотографуваті предмети різної віддаленості. Виставте Різні Значення діафрагмі, щоб перевіріті, наскількі буде "міліть" об'єктив на максимально відкрітій діафрагмі. Если в об'єктіві присутній стабілізатор, зробіть кілька знімків з СЕРЕДНЯ вітрімкою з ним и без нього, потім оцініть різніцю.

Зняті кадри Найкраще переглядаті на великому моніторі. Если Такої возможности немає, скорістайтеся екранах фотоапарата, максимально наблізівші знімок. Оцініть різкість предметів, что попал в фокус, в тому чіслі не забудьте перевіріті Якість зображення по краях кадру - зазвічай воно там Трохи гірше. І зверніть уваг на боке (зону розміття, яка знаходится не в фокусі).

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: