» »

Як дізнатіся кількість спрацьовування затвораКількість спрацьовування затвора можна дізнатіся Тільки на ціфровій камері, и то не на Кожній МОДЕЛІ. Деякі Виробники передбача Способи визначення «пробігу» фотоапарата, а Інші залиша своих покупців справлятіся якось інакше, визначаючи зношеність затвора на око. Саме затвор на ДЗЕРКАЛЬНИЙ фотокамерах є найбільш Швидко Прокуратура: з ладу механізмом, и самє по ньом візначають Загальну працездатність фотоапарата.

Як дізнатіся кількість спрацьовування затвора
Вам Знадоби
  • - программа Opanda EXIF;
  • - программа ShowExif.

Компанії Nikon и Pentax заносячи ВСІ Відомості про ті, Скільки разів затвор на фотоапараті спрацював, у файл СПЕЦІАЛЬНОГО формату - exif. Це Дуже Невеликий файл, ВІН зберігається в шкірному зображенні, Яке Було Зроблено на камеру. Вам нужно Відкрити саму Останню Зроблений фотографію в Програмі, чітаючої exif, и там, у властівостях, Які відкріються для перегляду, можна буде найти рядок «Total Number of Shutter Releases». Ее значення - це и є кількість спрацьовування затвора. Додатків, Які читають exif-формат, безліч. Одні з найпростіших - це Opanda EXIF ​​и ShowExif.

Інший Найбільший виробник цифрових ДЗЕРКАЛЬНИЙ фотоапаратів Canon неповністю підтрімує exif-файли. На якіх камерах смороду є, а на других немає. Можна спробуваті Відкрити зображення в Програмі, чітаючої цею формат, и посмотреть, чі підтрімує самє ваша камера цею способ з'ясувати кількість спрацьовування затвора.

Фотоапарати Olympus відрізняються нетрівіальнім підходом до Вирішення проблеми. Щоб дізнатіся кількість клацання затвора, нужно сделать кілька кроків, далеко не очевидно на перший погляд. Увімкніть камеру и відкрійте відділення карти пам'яті. Тепер натісніть кнопки play и OK одночасно. После цього по черзі натіскайте стрілку вгору, стрілку вниз, потім ліворуч и праворуч. Тепер тісніть на затвор І ще раз стрілку вгору. На екрані з'явиться інформація про кількість спрацьовування затвора.

Если фотоапарат НЕ підтрімує exif-файл, то Нічого Іншого НЕ залішається, окрім як спробуваті візначіті его зношеність на око. Ті ж самє стосується и механічніх фотоапаратів, у якіх Ніхто НЕ рахувать, Скільки разів клацнувши затвор. Если у вас є сумніві, то й достатньо надійний способ - це Віднести камеру в сервісний центр, де фахівці зможуть точніше візначіті, наскількі вона зношена.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: