» »

Які Хвилі вловлює телевізорАналогові телевізійний сигнал має ширину в кілька мегагерц, тому діапазоні Довгого, середніх и коротких хвилях для нього занадто вузькі. Для передачі таких сігналів Використовують як мінімум ультракороткі Хвилі. Чи не змінілася ця Ситуація и з переходом на цифрове телебачення.

Які Хвилі вловлює телевізор

Діапазоні ХВИЛЮ, відведені для телевізійного мовлення, різняться в різніх странах. В России для аналогового мовлення на метрових хвилях чинний стандарт D, Який передбачає 12 каналів. Першому з них відповідає частота в 49,75 МГц для передачі сигналу зображення и в 56,25 МГц - для передачі сигналу звуку. У последнего ж з них зображення і звук передаються, відповідно, на частотах в 223,25 и 229,75 МГц. Передачі на дециметрових хвилях раніше веліся не у всех містах, а СЬОГОДНІ - практично в кожному. Частоти каналів в цьом діапазоні встановлені стандартом K. На первом з них, что носити номер 21, для сігналів зображення і звук передбачені частоти в 471,25 и 477,75 МГц. Останнім же каналом діапазону спочатку БУВ 41 (631,25 и 637,75 МГц), потім 60 (783,25 и 789,75 МГц), а СЬОГОДНІ таким є канал з номером 69 (855,25 и 861,75 МГц). Модуляція сигналу зображення амплітудна, звуку - частотна. Уважний читач вважатіме, что у всех випадка різніця между частотами для передачі зображення і звук складає 6,5 МГц. У других странах ця різніця может відрізнятіся, складаючі, Наприклад, 5,5 МГц (стандарти B и G).

Між каналами 5 и 6, а такоже 12 и 21 є Великі проміжкі. Влаштовуваті ТЕЛЕВІЗІЙНЕ мовлення на что потрапляють в ЦІ проміжкі частотах в ефірі НЕ можна - це может перешкодіті радіомовлення та іншім видам зв'язку. Але на них можна віщаті по кабелю, что СЬОГОДНІ часто и практікується. Спочатку телевізори були нездатні працювати в ціх діапазонах - були Потрібні приставки. Тепер же прійматі ЦІ каналізац, что отримай НОМЕР від S1 до S40, практично ВСІ телевізори могут самостійно. Різніці частот для передачі сігналів зображення і звук на ціх каналах такоже відповідають прийнятя в Країні стандартам.

Цифрове ТЕЛЕВІЗІЙНЕ мовлення ведеться на частотах в межах існуючого дециметрового діапазону, тому антену можна використовуват Вже наявні. Тільки между антеною и телевізором звітність, помістіті приставку-декодер, або використовуват телевізор Із вбудований декодером. Альо Завдяк стиснения у цифровому мовленні можливе введення так званні мультплексов, коли по одному частотному каналу віщають кілька телевізійніх. У стандарті DVB-T2 стиск ще ефектівніше, чем в DVB-T. Для мовлення по кабелю Використовують стандарти DVB-C и DVB-C2.

У Супутниковий телемовленні Використовують діапазоні частот, відповідніх Одиниця и десяткам гігагерц. Раніше воно Було такоже аналоговим, альо частотна модуляція вікорістовувалася и для передачі сігналів зображення. Тепер супутникове мовлення ведеться в тихий же діапазонах, альо з використаних цифрових стандартів, зокрема, DVB-S и DVB-S2.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: