» »

Що таке iso у фотоапаратіКоженая фотоапарат володіє власними можливіть и характеристиками. Поняття ISO зустрічається в інструкції до кожної фотокамері, розібравшісь з тім, як правильно его використовуват І що ж це таке, можна однозначно поліпшіті Власні знімкі.

Що таке iso у фотоапараті

Поняття ISO

ISO - це світлочутлівість вашого фотоапарата, а точніше, чутлівість до сприйняттів світла матріці камери. Тоб, ЯКЩО ISO становіть 200, то за Одиниця годині на матрицю попал менше світла, чем за тією ж годину Зі значенням світлочутлівості 3200. Чім Вище світлочутлівість матріці, тім більш чіткі знімкі ві можете сделать, проте не Варто вважаті, что більш чіткі знімкі це всегда добрі. Чім больше ISO ві можете віставіті на своїй камері, тім більша кількість сторонніх шумів з'являється на ваших знімках.

Стандартні значення ISO це: 100, 200, 400, 800, 1600, 3200. А шум, что з'являється на знімках, це різнокольорові Яскраві точки на фотографіях, сильно відрізняються за Кольорах від сусідніх. Через Такі шумів знімок віглядає так, як фото, зроблене на камеру 0,3 мегапікселя в телефоні 2006 року випуску.

Однак Створена система ISO булу для плівковіх фотоапаратів. У цифрових камерах цею параметр як Ніби співвідносіться з отріманої експозіцією знімків на ньом и подібнімі характеристиками плівкового апарату. Тому цею параметр на цифрових камерах Повністю ставши назіватіся «еквівалентної світлочутлівістю ISO». І віражається ВІН у Одиниця ISO для плівкової камери для зручності фотографів.

Як правильно використовуват світлочутлівість

Если ві фотографуєте в освітленому місці, де и за невеликі кількість годині на матрицю фотоапарата может потрапіті Достатньо світла, то Варто віставіті ISO на маленьку Позначку. Если ж в пріміщенні темно, або ві знімаєте Пізно Увечері, то значення світлочутлівості має буті в рази Вище. Однак всегда Варто сделать кілька пробних знімків и найти краще решение.

Не забувай, что для знімків в темний годину доби ВАЖЛИВО Розкрити діафрагму, щоб такоже больше світла могло потрапіті на матриці камери. Если ві працюєте Зі штативом и статичність об'єктами, то краще віставіті мінімальне ISO, альо збільшити затримки фотоапарата. Если вам хочеться знізіті кількість шумів на знімках, то ві можете такоже використовуват спалах, яка додасть світла на фотографію.

Виставленна світлочутлівості покладів такоже від розміру матріці вашої камери, ЯКЩО у вас й достатньо проста камера без змінної оптики, то максимально вігідне для вас значення ISO 800. Если Встановити цею параметр Вище, то будь-яка Фотографія буде переповнена Зайве шумами. На ДЗЕРКАЛЬНИЙ фотоапаратів, Які мают Кращі Параметри зйомки, можливе Використання ISO 1600 и 3200.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: