» »

Що таке оптичний зум и цифровий зумПр віборі фотоапарата можна часто Бачити маркування, яка сообщает про наявність оптичного або цифрового зума. Незважаючі на ті, что призначення даної технології Одне и ті ж, принцип Дії та Якість на віході у двох Видів Збільшення зображення кардинально іншою.

Що таке оптичний зум и цифровий зум
Термін зум походити від англійського дієслова zoom, что в дослівному перекладі означає «збільшуваті зображення». При віборі фотоапарата Багато хто орієнтується на кількість пікселів матріці, хочай цею Показник НЕ є основною. Як и десятки років тому чільнім фактором якості зображення все ж є оптика.

Оптичні зум

Оптичні зум - це способ набліження об'єкту помощью системи Лінз, самє того ВІН так и назівається. Оптичні зум в фототехніку існує Вже прежде півстоліття, а якісний ефект Збільшення зображення досягається за помощью СПЕЦІАЛЬНОГО пристрою под назв трансфокатор, что представляет собою складаний оптичні систему Із здатністю змінюваті фокус помощью чисельно Лінз. Збільшення предмета помощью трансфокатора допомагає на віході отріматі знімок без ВТРАТИ якості. Трансфокатор Буває двох Видів: з ручної механічної фокусуванням або з автоматичності Настроювання фокуса, что ЗРУЧНИЙ при аматорської Фотозйомка, альо Марно при створенні ПРОФЕСІЙНОГО знімка, Наприклад, в режімі макрозйомкі. Автофокусування не передбачає вісокої різкості при багаторазове оптичні набліженні фотографується. Словом, у фотокамерах з автоматичності фокусуванням Збільшення, як правило, не больше Трикратне значення, а тоді як при вікорістанні механічного трансфокатора можна набліжаті об'єкт більш чем у десять разів. Серед недоліків камер з ручною настройкою різкості и набліження (оптичного зума) найчастіше зустрічається ризико потрапляння пилку всередину об'ектіва. Прі віборі фототехніки з цифровим зумом Необхідна золота середина между кількістю мегапікселів матріці и зумом трансфокатора, Аджея и при Нульовий и п'ятікратному зуме зображення фіксовано на того ж кількості мегапікселів.

Цифровий зум

Визначення цифровий зум з'явилося разом з Поширеними компактних цифрових фотоапаратів, Які в народі були прозвані «мільніцямі». Цифрове масштабування не сполучення Із набліженням об'єкта, так як виводу на дисплей картинка позбав розтягується помощью матріці фотоапарата, будучи способом кадрування з істотною ВТРАТИ качества.В рекламі фотоапаратів або гаджетів з камерою можна часто зустріті згадка про три або п'ятікратному цифровому зумі . Парадокс, но це функція найчастіше Марна, оскількі п'ятікратній цифровий зум зніжує різкість в кілька разів.

При цифровому зумі картинка втрачає різкість, так як фокусування в цьом випадка просто відсутня, Аджея фокусування и наведення різкості может буті Тільки при наявності у фотоапарата додаткової оптічної системи. Як правило, Використання цифрового зума віправдано для Збільшення об'єкта НЕ більш ніж На 40-50%, Аджея при більшому масштабуванні чіткість знімка буде Дуже низько.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: