» »

Що таке експозіціяОтріматі гарну фотографію, передавши ВСІ світлові нюанси відповідно реальним видимим Людський оку характеристикам знімається об'єкта, - мрія будь-якого фотографа або оператора. Передача необхідної кількості світла для реєстрації якісного зображення поклади від Експозиції.

Що таке експозіція

Експозіція у фотографії - це кількісній Показник впліву світла на світлочутлівій куля матріці або фотоплівкі. Ця величина дорівнює добутку світлового потоку (освітленості), что пріпадає на оброблювану поверхню, на годинну Інтервал, протягом Якого світло Діє на неї. Експозіція вімірюється в «люксах-на-секунду» - лк * с.

Технічно вместо Поняття «Експозиції» частіше Використовують Термін «експопара». Експопара - це сукупність двох параметрів, вітрімкі и діафрагмі. Вітрімка - це часовий Інтервал, протягом Якого світло впліває на світлочутлівій куля матріці або емульсію фотоплівкі. За трівалість вітрімкі «відповідає» фотографічній затвор, Який после Певного годині перекріває світловій Потік.

Діафрагма (від грец. «Перегородка») - це оптичний Пристрій в будові об'єктива, Яке дозволяє регулюваті кількість світла, что проходити, а самє контролюваті відповідність яркостей у Фотозображеннь І що знімається. Крім того, за помощью діафрагмі можна Керувати глибино різкості при фотозйомці.

Отримання правильної експопарі для конкретної зйомки назівається «Експозамір». У аматорських фотокамерах цею процес, як правило, Автоматизований. У ПРОФЕСІЙНИХ ж фотоапаратів це відключається. При експозамір Враховується чутлівість плівкі (матріці), контрастність, відстань до об'єкту зйомки и пр.

У професійній фотозйомці часто Використовують «експокоррекцію». Це ручне зміна (зрушення) експопарі. Цею прийом застосовують, ЯКЩО результати чинного експозаміру НЕ дозволяють точно Передат світловій ДІАПАЗОН фотографії, Наприклад, об'єкт, что знімається володіє різкімі переходами з Яскрава світла в Глибока тінь, як при зйомці темного лісу на тлі Яскраве блакитного неба. Такоже експокорекція застосовується в зйомці проти джерела світла (сонця, яскравої лампи) або на тлі сходу / заходу сонця.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: