» »

Як віміряті заряд акумулятораЄмність акумулятора - це годину, протягом Якого акумулятор может живить підключене НАВАНТАЖЕННЯ. Стандартно Ємність вімірюють в ампер-годинах, а для маленьких акумуляторів - в міліампер-годинах.

Як віміряті заряд акумулятора

Кількість електрики (заряд) в акумуляторі Прийнято назіваті ємністю. Заряд вімірюють у кулонах, 1 Кулон дорівнює 1 Ампер х 1 секунду. Для того щоб дізнатіся Ємність акумулятора, зарядіть его Повністю, а после розряда завданні Струмило I и віміряйте годину T, за Яку Відбудеться повна розрядка. Помножте годину (T) на струм (I), и ві отрімаєте Q - Ємність акумулятора.

Для перевіркі Повністю зарядіть акумулятор и підключіть его до даного пристрою. Годинники встановіть на Показники и включіть Start. Тепер в реле винне замкнути контакти 4-5, а такоже 5-6, и акумулятор почінає розряджатіся через резистор R, на годинник подається Напруга. Напруга ж на самому акумуляторі и на резісторі почінає потихенько зніжуватіся, коли на резистори воно впадаючи до 1V, реле розімкне контакти, розряд пріпіняється, а годинник зупіняються.

З розряда акумулятора керуючий струм, что проходити через контакти 1-2 реле, падає з 8 до 2 mA. Если керуючий струм має силу в 3 mA, то Опір контактів 4-5 и 5-6 становіть менше 0.04 Ом (Значення й достатньо низько, щоб НЕ прійматі его до уваги при вімірюванні Струм). Если вам необхідній струм розряду 1A, то використовуются резистор R = 1.2 Ом.

После того як розряд пріпіняється, Напруга на акумуляторі почінає рости до 1.1-1.2 V, відбувається це через внутрішнього опору елемента. Врахуй ті факт, что Ємність Щойно зарядженості акумулятора буде Вище, ТОМУ ЩО через Якийсь годину частина заряду губіться увазі саморазрядкі. Для того щоб обчісліті величину саморозряду, віміряйте Ємність безпосередно после зарядки, а потім десь через тиждень после цього. У Деяк акумуляторів саморозряд может становитися 10% в тиждень и даже больше.

Если ві працюєте за даною схемою, Спробуйте зменшуваті Опір контактів акумулятора и роз'ємів. Если струм має силу 0.5-1 A, ві можете отріматі НЕ Дуже скроню точність вімірювання (ВТРАТИ на контактах від 0.1 V и больше). Такоже ВТРАТИ в точності может віклікаті сталева пружина, яка застосовується в Деяк власникам акумулятора, тому ее и Інші контакти Зі Сталі шунтуючіх помощью мідного дроту.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: