» »

Як побудуваті телескопТелескоп - це оптичний прилад в астрономії, Який призначеня для Вивчення и спостереження за Зоряному небом. ВАРТІСТЬ такого приладнав колівається від 250 $ и Вище. Если ві НЕ маєте в своєму розпорядженні засоби, альо бажаєте мати в домашніх умів телескоп, то Цілком можете сделать его власноруч.

Як побудуваті телескоп
Вам Знадоби
  • - скло для окулярів в одну діоптрію, Яку можна прідбаті в будь-якому магазині оптики. Лінза винна буті двоопуклою и призначен для корекції далекозорості, а не короткозорості;
  • -збільшувальне скло, Яке послужити окуляром телескопа;
  • -листи ватману;
  • -клей ПВА;
  • -тонкий и товстий картон;
  • -фанера Товщина около 5мм;
  • -Тканина;
  • -гладкий папір.

Спочатку зробіть об'єктив телескопа діаметр, Якого буде дорівнює діаметру прідбаної лінзи. Склейте трубку, вікорістовуючі листи ватману. Вона винна складатіся з декількох шарів для міцності. Довжина трубку винна складатіся около 75 мм, так як занадто довгий або занадто короткий телескоп буде незручно у вікорістанні.

Зробіть з картону оправу у вігляді кільця діаметр, Якого винен буті дорівнює діаметру лінзи. Вставте ее в готовому оправу и щільно затісніть з двох сторін.

Потім з ватману склейте основнову трубу телескопа, накручуючі на Вже наявний об'єктив, КОЖЕН куля ретельно промазуйте клеєм. Довжина цієї трубки винна буті Трохи менше відстані від задньої лінзи об'єктива до місця, в якому утворюється різке зображення віддаленого предмета. .

Тепер приступайте до виготовлення рухомий трубки, яка служити для поєднання площинах окуляра и об'єктіву. Вона винна легко рухатіся. Ее зробіть з ватману як головну трубку телескопа

Оправу окуляра вставте в Цю рухліву трубку. Для качану нужно сделать вузол для фокусування. Для цього віпіляєте з фанери кільце з лобзиком. Поверхня головній трубки можна обклеїті тканини, Наприклад, оксамитом. Це робиться для того, щоб знізіті терті. Рухому трубку склейте з гладкого паперу, щоб вона добро Руху. Склейте ВСІ деталі. После того як клей вісохне, можна використовуват наш телескоп.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: