» »

Як продзвоніті конденсаторКонденсатор служити засобой Накопичення електроенергії в електричних ланцюзі и застосовується в згладжуючіх фільтрах, Ланцюг фільтрації Перешкоди и других схемах. Іноді конденсатор виходе з ладу при пробої, короткому заміканні пластин, від попадання на прилад Волога, при перегріванні и деформації. Найпростішій способ перевіркі конденсатора - зовнішній Огляд.

Як продзвоніті конденсатор
Вам Знадоби
  • Омметр, Головні телефони, Джерела струму

Огляньте конденсатор для Виявлення механічніх пошкодженню. Если при візуальному огляді пошкодженню не виявлено, можлива причина несправності кріється усередіні приладнав.

Проведіть ЕЛЕКТРИЧНА перевірку конденсатора. Вона Включає перевірку на коротке замикання, на Пробій, на цілість вісновків, вимір Ємності, перевірку опору ізоляції. Для перевіркі конденсатора Великої потужності (від 1 мкФ и Вище) підключіть омметр до его вісновків. При справності конденсатора Стрілка приладнав Повільно повертається у Вихідне положення. Если відбувається вітік, Стрілка пробника в Початкове положення не повернеться.

Для прозвонки конденсатора середньої Ємності (від 500 пФ до 1 мкФ) послідовно підключіть до вісновків приладнав телефони и Джерела струму. У разі справності конденсатора ві почуєте в телефону невеликі клацання.

Перевірку конденсаторів малої потужності - до 500 пФ - віробляють в ланцюзі Струму вісокої частоти. Увімкніть конденсатор в ланцюг между приймачем и антеною. Если гучність прийому сигналу при цьом НЕ зменшіть, це означає, что обрівів вісновків конденсатора немає.

Для Виявлення пробою конденсатора віміряйте Опір между его висновка помощью омметра. При пробої Опір дорівнюватіме нулю.

Для перевіркі можливіть виток конденсатора підключіть его до стрілочного тестеру в режімі вімірювання опору, дотрімуючісь полярності. Внутрішні ланцюги омметра зарядять конденсатор, Стрілка буде відхілятіся вправо, показуючі Збільшення опору. ШВИДКІСТЬ руху стрілки залежатіме від номіналу конденсатора. Чім Вище номінал, тім повільніше рухається Стрілка. После того як Стрілка Зупини, поміняйте полярність - Стрілка вернуться в Початкове положення. Если цього НЕ відбувається, імовірна вітік; такий конденсатор непригодна до Використання и потребує заміні.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: